Tliltocatl vagans (ex Brachypelma)

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Septembra 2012, 14:28

wortrex_77 napísal:zdravim chcel by som vediet vas nazor....cisto teoreticky vadilo by krmit len vtedy ak vylezie z hniezda ? pretoze ona ho ma na takom mieste ze tam nevidim ani "prd" nevyliezla uz nico cez mesiac (viem ze je to normalne) potrava jej vbehla do diery a uz nevyliezla (ta potrava)tak by som chcel vediet ci ju mam krmit aj takto alebo ci by nevadilo krmit len ked je vonku dakujem za vase nazory
pavúk Ti z úkrytu bude vyliezať len v noci..cez deň ho neuvidíš rok, tak ho nebudeš kŕmiť vôbec???
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa metalkohol » 15. Septembra 2012, 15:16

Blondi :) napísal:
wortrex_77 napísal:zdravim chcel by som vediet vas nazor....cisto teoreticky vadilo by krmit len vtedy ak vylezie z hniezda ? pretoze ona ho ma na takom mieste ze tam nevidim ani "prd" nevyliezla uz nico cez mesiac (viem ze je to normalne) potrava jej vbehla do diery a uz nevyliezla (ta potrava)tak by som chcel vediet ci ju mam krmit aj takto alebo ci by nevadilo krmit len ked je vonku dakujem za vase nazory
pavúk Ti z úkrytu bude vyliezať len v noci..cez deň ho neuvidíš rok, tak ho nebudeš kŕmiť vôbec???
Kŕm dovtedy kým ti bude potrava miznúť, mne keď najmä cvrčok po pár hodinách nezmizne, teda nieje zožraný, tak ho vyberám, aby nezakusol pavúka. múčnaky mi sem tam zmiznú v lignocely :D
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

wortrex_77
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Júla 2012, 17:49
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa wortrex_77 » 15. Septembra 2012, 15:38

lenze ona nevylieza ani v noci cez otvor si natiahla pavucinu ktora je neporusena len raz.sa tadial nejak pretlacil cvrcok ktory odtial uz nevysiel a samozrejme ze by som ju nakrmil aj keby nevisla ja.sa len pitam nehovorim ze.ju tak krmim takze klud

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa metalkohol » 15. Septembra 2012, 16:02

vyskúšaj jej tam jedného nahnať, nemusíš rovno nasilu do nory, stačí aby cítila vibrácie na pavučine, keď bude chcieť tak to príde skontrolovať, keď nie tak cvrčka vyber a počkaj týždeň, aj dva. Ostatné už vieš, keby tam vliezol a už nevyliezol, je po ňom.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Septembra 2012, 17:18

wortrex_77 napísal:lenze ona nevylieza ani v noci cez otvor si natiahla pavucinu ktora je neporusena len raz.sa tadial nejak pretlacil cvrcok ktory odtial uz nevysiel a samozrejme ze by som ju nakrmil aj keby nevisla ja.sa len pitam nehovorim ze.ju tak krmim takze klud

pozoruješ ju nonstop, že vieš, že ani v noci nevylieza??...to, že to má cez deň zapavučinované, neznamená, že v noci nevylezie...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

wortrex_77
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Júla 2012, 17:49
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa wortrex_77 » 15. Septembra 2012, 18:21

tak ak som niekedy hore.celu noc tak sa raz za cas otocim ci nahodou nevysla.....ako mne to moc nevadi ze nevychadza to bola len teoreticka otazka a blondi mne nejde oto ze nevychadza ja som sa len spital len to o tom krmeni

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 15. Septembra 2012, 19:10

wortrex_77 napísal:tak ak som niekedy hore.celu noc tak sa raz za cas otocim ci nahodou nevysla.....ako mne to moc nevadi ze nevychadza to bola len teoreticka otazka a blondi mne nejde oto ze nevychadza ja som sa len spital len to o tom krmeni
hej...o kŕmení..ale bola zmienka aj o tom, že dáš potravu až keď vylezie vonku :-D ...no ak vylieza vonku len cez noc, tak cez deň budeš darmo čakať...inak...kašli na to, či je zalezená, alebo nie...ja moje pavúky často nevidím ani 3-4 mesiace...hádžem krmivo, raz za čas nájdem zvlečky...a potom zase kŕmim...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

wortrex_77
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Júla 2012, 17:49
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa wortrex_77 » 15. Septembra 2012, 19:16

ok to bola len taka otazka dakujem za odpovede :) mne skor islo o to aby som ho tam nehodil ked sa nahodou bude zvliekat ze by jej vtedy vliezol do diery

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa metalkohol » 15. Septembra 2012, 20:28

nato prídeš čo kedy a ako, keď ti doteraz žrala pravidelne a máš pocit že už by mohla mať dosť tak jej kludne mesiac nič nedaj, iba jej to prospeje a nič nebudeš riskovať. mne sa samica Chromatopelmy mesiac pripravuje na zvlek štýlom že len stojí na mieste v úkryte a ani sa nehne, možno pár preložení nôh za deň. A potom zvlek a dalšie dva týždne tvrdne bez kŕmenia, a vieš ako sa jej darí? Potom mi trhá holíča z pinzety :D ale to je prirodzenejšie ako keby žrala nasilu každý druhý deň a nechala si cvrčka nasunúť na chelicery, chápeš. Neviem aký ju máš velkú ale menším zvlekom stačí 5 cvrčkov a sú vykŕmený, väčším toľko holíčat :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

wortrex_77
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17. Júla 2012, 17:49
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa wortrex_77 » 15. Septembra 2012, 21:06

ok dakujem za radu len tak ma to zaujimalo lebo ona ma to hniezdo na takon nieste ze by odtial ten cvrcok sam nevyiezol urcite by musel vedet po skle chodit :) tak ma to len tak zaujimalo a nenasiel som odpoved na moju otazku tak som sa spital je to moj prvy pavuk tak ma to zaujimalo kazdopadne dakujem :) a zvlek je to 13. (ano viem ze sa tak skoro nezvlecie)

auditore
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12. Novembra 2012, 17:54
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa auditore » 12. Novembra 2012, 18:01

zdar, je normalne ak moja 12.zv. vaganska uz asi dve hodiny stoji na pavucinovom lozku ?

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Novembra 2012, 18:32

auditore napísal:zdar, je normalne ak moja 12.zv. vaganska uz asi dve hodiny stoji na pavucinovom lozku ?
áno..je zo normálne....napr. moje samice B.auratum stáli na lôžku asi 4 hodiny...cca 3 hodiny ležali "na chrbte" bez toho, aby sa čo i len pohli....od otočenia sa "na chrbát" po vylezenie z kutikuly im to trvalo cca 8-10 hodín
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa metalkohol » 12. Novembra 2012, 20:01

12.zvlek to už je pán pavúk :) , už im to trvá dlhšie, ale je to ok, mne sa v takých zvlekoch pavúk viditelne pripravoval aj deň dopredu.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

auditore
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12. Novembra 2012, 17:54
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa auditore » 14. Novembra 2012, 06:20

takze pavuk uz je zvleceny a viklul sa z toho adult samec :D ... Ako dlho bude zit ?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa Sceptic » 14. Novembra 2012, 09:43

Precitaj si clanky na stranke.

Uvedena dlzka zivota je orientacna.
Sú samce, ktoré sa môžu dožiť aj 2 – 5 rokov no ide o výnimky napr: B. vagans 2 roky, B. boehmei cez 3 roky a pod. Väčšinou sa aj samce týchto druhov dožívajú obligátnych 6 a viac mesiacov. Samce neprimajú potravu pravidelne a všetky sa živia vlastne len tým čo si uchovali v abdomene. keď spotrebujú všetky živiny, tak umrú. Jednoduchý život: páriť, zachovať po sebe potomstvo a zomrieť. Dĺžka života samcov niektorých bežne chovaných druhov: B. emilia 6 - 8 mesiacov, P. irminia a P. cambridgei okolo 8 – 9 mesiacov, A. metallica a A.versicolor 6 – 9 mesiacov..
http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... zvliekanie

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Brachypelma vagans

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Júna 2013, 15:27

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Stuart Longhorn

Na fotografii je druhá generácia kríženca adult samice z pet trade chovu. Táto samica je potomok pet trade samca B. "vagans" a samice prvej generácie kríženca B.albopilosum x "vagans". Tento a iné jedince boli determinované na základe DNA testov.

Stránka lasiodora.sk po celú dobu existencie upozorňuje na celý problém hybridizácie chovov. Už niekoľko rokov upozorňujem, že kríženci môžu mať ďalšie potomstvo. Výsledky práce Stuarta Longhorna dokazujú, že právom. Všetky pavúky takzvanej Brachypelma vagans "group" nie je možné od seba odlíšiť na základe vizuálnych znakov. Stuart mal vzorky aj z Českej republiky, kde mu ponúkali zaručene čisté B. vagans ale opäť išlo len o krížence. Som presvedčený, že v našich chovoch nie je ani jediná čistá forma z vagans "group". Zabudnite na tvar a hustotu chĺpkov, farebné odlišnosti, zaručené konexie a podobný balast len aby niekto s naj cenníkom predal a zarobil. Komplex B.albopilosum x vagans je problém hybridizácie v celej Európe.


Napísať odpoveď