BLACK LIST

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Verili by ste takemu predajcovi este raz ?

Nie
32
80%
Ano
8
20%
 
Celkom hlasov: 40

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Júna 2012, 19:42

:!: zdarec dostal som upozornenie na chytraka ktory sa vydava za mna a od predavajucich dranka pavuky za ceny "po znamosti" a slubuje vymenu za buduce pravdepodobne neexistujuce odchovy vystupuje pod mailom z0omb3e@gmail.com...este raz niesom to ja...moj primarny mail je z orangeportalu a cize z0omb3e@orangemail.sk pripadne vas kontaktujem cez tunajsiu internu postu (ss) tu sa to dufam splagiovat neda
hadam to decko velmi rychlo omrzi :!:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa sharky » 11. Júna 2012, 20:51

zombie ak si tim "deckom" myslel mna tak ja som to neni !
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Júna 2012, 21:46

keby som myslel konkretne teba tak to napisem rovno nemyslis? na druhu stranu mam takeho tucha ze to nebude nik z fora ... i ked mozne je vsetko...bez dokazov mozem len tapat :(
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 11. Júna 2012, 22:36

sharky napísal:zombie ak si tim "deckom" myslel mna tak ja som to neni !
mohol by si sa naučiť písať :-P....ja som tu neni...to ako maďar píšeš....inak....ako Z0oMb3e napísal..ak by tým myslel teba, rovno to povie, aby na to upozornil..nemyslíš??? :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 16. Novembra 2012, 12:16

tak...a máme tu ďalšieho člena :?

jeho potencionálna adresa (neviem, či je skutočná) :arrow:
Lukáš Čižmár
Ľudovíta Štúra 438/8
089 01 Svidník

mail :arrow:
subfusca1996@gmail.com

asi pred mesiacom a pol mi písal ohľadom samičky H.maculata". Poslal som mu ju a napísal, že balík je už na ceste k nemu. Peniaze mi mali prísť dobiekrou na účet. Kedže peniaze dlho nechodili, napísal som mu, či mu prišiel balík a či si ho prevzal, no neodpísal už. Pred pár dňami mi priateľka napísala, že balík je u nej doma..vrátil sa, že si ho adresát neprevzal.
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 20. Novembra 2012, 00:02

som zabudol napísať ešte jedného človeka...človeka menom Milan Safko ....ak sa nemýlim, je aj tu na fóre pod nickom Safo00

požičiaval som samca A.versicolor Jacob-ovi za pol kokónu a mal oň záujem aj Milan. S ním som sa už dohodol na odkúpení za 25€ s tým, že mi pošle peniaze na účet a Jakub mu samca dá. Milan mi napísal, že peniaze preposlal a Kubo mu dal samca. Keď mi peniaze ale dlho nechodili na účet, tak som napísal Milanovi. Vraj poslal a poslal to na to číslo, ktoré som mu dal a že mi vpoho môže na ďalší deň poslať potvrdenie o prevode peňazí. Žiaľ tak neurobil a nestalo sa tak ani doteraz... asi dva týždne nato, som mu chcel na FB napísať a všimol som si, že si ma vymazal z priateľov .... neskôr som zistil, že "obalamutil" viacero ľudí... takže...majme sa na pozore pred ďalším...

..samca dostal cca v septembri...už ho stihol aj predať a nový majiteľ ho predal ďalej..
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Mája 2013, 16:35

MN alias RAYMAN

Davajte si pozor na http://www.teraporadna.cz/q/view/267859 ... podvodnika . Na teraporadne uz sledujem jeho aktivity dlhsiu dobu a pred nejakym casom sa prestahoval z CZ do Trencina. Jeho inzeraty najdete pod emailom mn.animals@gmail.com . Preto vsetkym ziskuchtivym predajcom a kupujuci davajte si pozor na tohto "chovatela" v Trencine. Meni internetove identity a ak si precitate znacne fabuluje:
MN alias RAYMAN představoval jako ochranářský svaz terarijních zvířat Trenčín
Jeho fotografiu je mozno najst na teraporadna.cz .
http://tera.poradna.net/q/view/260162-c ... 93#r260193

Staznosti na neho najdete aj na bazos.sk .
http://tera.poradna.net/file/view/15437-bez-nazvu-jpg

http://www.teraporadna.cz/q/view/267853 ... ical-s-r-o
http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/ ... indonesie/
http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/ ... mport-usa/
http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/ ... mport-usa/

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 20. Júna 2013, 01:22

Chcel by som všetkých upozorniť na tento inzerát:
http://www.ifauna.cz/bezobratli/inzerce ... is-samice/

Prednedávnom tento pán ponúkal na predaj subadultné samice B.albopilosum, ktoré podľa fotky vyzerali na Lasiodory, tak som ho radšej upozornil. Stál si za svojím- že je to na 250% albopiloska, lebo to má vlastného odchovu od samice albopilosky a samca albopilosky.

Včera ma Sceptic (lebo sme spolu riešili už tie "albopilosky") oboznámil s tým, že daný človek zmazal inzerát s albopiloskami a najnovšie predáva subadultnú samicu L.difficilis, pričom je k inzerátu priložená tá istá fotka, ako bola pri albopiloskách - tak som o5 písal danému človeku. Odpísal mi toto:
Obrázok

prikladám fotku z konverzácie s týmto pánom, kde mi posielal fotku 250% samice B.albopilosum
Obrázok

a fotku, kde sú vedľa seba inzerát s L.difficilis a konverzácia ohľadom albopilosky (všimnite si tú neskutočnú podobu, medi 250% albopiloskou a 100% difficiliskou)
Obrázok
*len fotka difficilisky je trošku orezaná...

Je viac než jasné, že tento pán v tom nemá jasno a spomínaný pavúk vôbec nemusí byť L.difficilis, ale nejaká iná Lasiodora (kedže len tak zo vzhľadu sa to len ťažko dá určiť- ak vôbec...)

PS: fotky som naschvál dával trošku väčšie, aby bolo dobre vidieť, čo na nich je
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa falus » 9. Septembra 2013, 18:24

Zdravim, po dlhsej uvahe, tymto upozornujem na Standu Macíka (pavouk.perrez@seznam.cz, na lasiodore „smiguel“)
ktory mi od juna 2012 dlzi pavuky a ani po 15 mesiacoch mi ich neni schopny nijakym sposobom dopravit, mailov a pokusov o posielanie bolo nespocet. Pritom netrvam na ziadnom specialnom sposobe dobravy, na zaciatku sme boli dohodnuty na doprave autobusom po par mesiacoch som mu pisal ze ak nema cas moze byt aj posta, riesili sme jednu dobu aj vratenie penazi ktore za niekolko mesicov tiez neprisli, nasledne sme zase riesili ze za tu cenu posle pavuky, no najnovsie aj ked som sa snazil pripomenut v den posielania po dvoch neprijatych hovoroch bol ucasnik nedostupny. Zaujima ma ci skoro za rok a pol pocas ktoreho neustale inzeruje, nikomu nic neposlal (o com silno pochybujem). Kazdopadne chapem pracovnu vytazenost, aj caste expedicie do zahranicia no neverim ze sa nenasiel za takuto dobu cas pavuky poslat a z nekonecnych vyhovoriek som uz absolutne znechuteny. Viem uz aj o dalsich dvoch ludoch ktory cakaju na pavuky od neho skoro polroka, preto by mal kazdy spolupracu s tymto chovatelom zvazit.

Predchadzajuce skusenosti boli viac menej dobre, pri osobnom odbere maximalna ustretovost, posielanie sice vzdy trvalo dlhsie ale bolo to v unosnej miere a vzdy prisli nejake zvierata navyse. Preto mi tento pristup nejde do hlavy, Standu ako odbornika respektujem, keby ide o niekoho neznameho napisem ho sem uz po 2 mesiacoch no po viac ako roku uz aj moj pohar trpezlivosti pretiekol a nakolko sa ku kazdemu komu zvierata predam alebo menim snazim chovat seriozne, vyzadujem to iste a 15 mesacne tahanie za nos ma uprimne uraza.

PS: Kludne sa vyjadri Stando ak mas pocit ze som ti v niecom ukrivdil.

D.J.spiders
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 8. Septembra 2013, 23:32
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa D.J.spiders » 9. Septembra 2013, 21:47

no , ja som nemal problem sice som asi mesiac čakal ( čo chápem ) , ale Standa bol ochotný po ceste na SK sa zastaviť a doniest mi vdovy a ostatné pavúky až do Trenčína čiže moja skúsenosť je dobrá.

Denis

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa falus » 10. Septembra 2013, 06:54

Mne nerobi problem pockat mesiac, ani dva, u znameho cloveka ani viac, co urcite tu niektori mozu potvrdit, ale svoj limit som objavil je to rok a tri mesiace, pricom uz apelujem dlho ze to je mozne poslat hocikedy nech sa to doriesi, aj napriek tomu ze robim na zmeny to moze kamarat hocikedy prebrat, ak uz tie pavuky niesu, predali sa omylom alebo co, v pohode ja to viem pochopit sme ludia, dokonca ani hned nepytam peniaze, vyberem si ine zvierata no napriek tomu proste sa to ku mne nevie dostat. Povedal som uz aj ze sa nato j.bat proste, 60eur ma na kolena nepolozi, aj niektori uzivatelia tu mozu potvrdit ze po 3/4 roku som to bral s usmevom a kyvol hlavou ze sak to je v pohode nebojim sa ze by ma Standa oklamal, aj po roku som sice aj pri miernej nervozite sa snazil vystupoval ustretovo a veril ze sa zvierata raz ku mne dostanu, pred nedavnom som uz kapituloval uplne a povedal si ze mi to za tie nervy nestoji, no po tom ako sa mi dalsi clovek stazoval ze je natahovany podobne ako ja, mi rupli nervy a to z coho som si predtym robieval akurat tak srandu ze dam Standu do black listu som urobil naozaj... Kazdopadne som Standovi napisal aj mail, nerad by som aby to vyzeralo ze nieco riesim poza niekoho chrbat, to vo zvyku naozaj nemam, snad aj napriek tomu ze na predchadzajuce dva sa odpisat neunuval,dufam ze tento si precita a vyjadri sa.

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa smiguel » 10. Septembra 2013, 07:39

ach jo, ano máš pravdu, ale letos opravdu časově nestíhám. Jsem celé jaro a podzim na expedicích, takže jsem rád, když přijedu domů a na pavouky se nemusím koukat.. Moc mne to mrzí, když chovatelé čekají delší čas, každému přidávám nějaký prezent navíc. Doufám, že se celá tento pranýř brzo urovná a budeš spokojen..Standa Macík

Užívateľov profilový obrázok
kovboj
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 28. Septembra 2012, 21:23
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa kovboj » 12. Novembra 2013, 21:24

Bohužel se také připojuji k výše uvedenému a chtěl bych varovat chovatele před obchody se Standou Macíkem. Několikrát jsem byl v e-mailech tázán na jeho důvěryhodnoust a vždy jsem nabádal k trpělivosti s ujištěním, že jde o fér chlapa. Změnil jsem názor. Přestože věřím v částečnou neúmyslnost jeho jednání, jsou věci, které nelze omluvit ani zaneprázněností nebo některou z dětinských výmluv. Nemyslím, že má smysl situaci rozpitvávat konkrétně, více než finanční ztráta mne mrzí osobní zklamání a ztráta důvěry...
Spiders:
Araneomorphae: Phoneutria fera, Latrodectus spp., Heteropoda spp.
Mygalomorphae: Therapohosa stirmi, Xenesthis immanis, Poecilotheria formosa, Poecilotheria ornata, Pelinobius muticus, Megaphobema robustum, Linothele megatheloides, Macrothele gigas, Heteroscodra maculata, Psalmopoeus irminia, Lasiodora parahybana, Brachypelma smithi, Phormictopus platus atd.

Užívateľov profilový obrázok
Discobijec
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 13. Decembra 2009, 19:17
Bydlisko: Sezemice
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa Discobijec » 1. Januára 2014, 13:10

Co se týče Standy Macíka, trvalo to sice měsíc ale pavouky jsem na konci prázdnin dostal a připojil i bonus s omluvou za čekání, takže si nestěžuju i když jsem chvíli nevěděl na čem jsem.
A jelikož ty záležitosti co má on tu provozuje jen málo lidí (Těch co tomu opravdu rozumí),asi mi příště nezbyde jiná volba.
Obrázok

aivenhov
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 25. Septembra 2013, 23:24
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa aivenhov » 2. Januára 2014, 17:09

Netýka sa to síce priamo pavúkov ale bacha na istého Pána z Prešova. Meno písať by bolo zbytočné lebo ho mení rovnako ako číslo a email. Hlavné je že si necháva posielať zvieratá autobusom s tým že peniaze pošle/poslal na účet. Odvtedy ho ale neskontaktujete.
Žiaľ raz som tak aj ja naletel. Odvtedy čokoľvek posielam tak len na dobierku, alebo keď prídu peniaze na účet.

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: BLACK LIST

Príspevok od užívateľa joky77 » 21. Februára 2014, 06:43

Bohužiaľ po skúsenostiach zo slečnou Niedlovou, bydliskom v Kroměříže, mi nezostáva nič iné ako upozorniť na ňu v black liste. Email : gajda23@seznam.cz , Facebook: https://www.facebook.com/karlasuva.niedlova
Mal som u nej zajednanú dospelú samičku Grammostola pulchripes. Cena v inzeráte bola 350Kč. (http://www.ifauna.cz/bezobratli/inzerce/r/detail/2 165671/samicku-grammostola-pulchripes/)Po dohode vrátane nákladov na odoslanie jej bolo vyplatených 450Kč formou prevodu na účet 15.1 2014. (screenshot z platby mám odložený). Slečna Niedlová potvrdila, že peniaze prijala a že samicu odošle čo najskôr. Boli sme dohodnutý, že nájde spoj a pavúka pošle autobusom. Po týždni a niekoľkých emailoch mi konečne odpísala s tím, že chcela pohľadať spoj. Pri tejto odpovedi som len pokrútil hlavou, zahryzol si do jazyka (keďže nájsť spoj je robota na 3minuty na internete a nie na týždeň) a odpísal nech to teda radšej pošle poštou v pondelok, teda 27.1 2014 aby balík zbytočne nestál na pošte cez víkend. V pondelok som ešte písal email aby slečna nezabudla balík odoslať. Odpovedi sa mi dostalo 30. 1 2014, že slečna Niedlová má skúškové a že bolo 13 stupňov a balík by zachladol skôr ako by ho zaviezla na poštu. Neviem či si teda uvedomila až na konci januára, že má skúškové alebo čo. Dohodli sme sa teda na ďalší pondelok 3.2 2014, že to už určite pošle a priloží do emailu číslo zásielky. 5.2 2014 som písal email či balík poslala, keďže neposlala ani číslo zásielky ani nepísala či balík odoslala. 6.2 2014 mi len prišla odpoveď (štvrtok) že balík je teda na ceste. 12.2 2014 balík stále nedorazil preto som opäť písal email s tím, že ak to slečna odoslala nech mi pošle číslo zásielky. Bolo mi odpísané, že pozrie to číslo po prípade sa spýta, kde to viazne. To bolo 14.2 2014, od vtedy sa mi už slečna Niedlová neozvala. 20.2 2014 balík stále nedorazil a do tejto doby nebola schopná poslať ani číslo zásielky ani nič. Vyzval som ju teda nech mi vráti zaplatené peniaze na koľko zviera mala vyplatené vyše mesiaca a nebola schopná ho za tento dlhý čas odoslať napriek tomu, že niekoľko krát napísala, že nemá problém to poslať hocikedy. Odpovedi sa mi bohužiaľ do dneska nedostalo. S peniazmi som sa už rozlúčil, so zvieraťom tak isto. Chcem len upozorniť aj ostatných aby si na slečnu Niedlovú (gajda23@seznam.cz) dali pozor, lebo po vyplatení sa im zrejme dostane len chabých výhovoriek. Mrzí ma, že to muselo zájsť až sem, ale aj moja trpezlivosť má hranice a s človekom s ktorým je nulová komunikácia a žiadny záujem z jeho strany dáko to riešiť to zrejme ani význam nemá.



Napísať odpoveď