Rod Avicularia

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Mája 2010, 14:32

Je to tak , ziaden hybrid ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 20. Mája 2010, 14:39

nAscA napísal:Fakt? Ja jsem prave jeste o reprodukci albovagans neslysel :oops: tak to je spatne... :(
asi naznamejsi humus
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 29. Mája 2010, 23:27

Mám maličkú A.minatrix v 4.zv. a zdá sa mi taká nijaká.Je stále vo filmovke,má tam opretý kúsok kôry,nezapriada a keď,tak len veľmi málo.Dokonca sa mi zdá,že sa pohybuje nejako pomaly.Po stene filmovky nevylezie,šmýka sa. Aj pri vyrušení žiadna väčšia rýchlosť.Iba zrýchlený krok.Potravu príjma len veľmi málo,väčšinou nič. Je to s ňou v norme?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Mája 2010, 23:57

4zv vo filmovke ? To nie je dobre

Krabicka .... vacia ... uz daavno tam mala byt.

Avicularia a filmovka sa moc nemaju v laske. Take zlate pravidlo.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 1. Septembra 2010, 10:53

zatial ju nechaj v tej nadobke, este sa jej dari, nepokaz to :) ,po jednom/dvoch zvlekoch premiestni

napajacku netreba, podla mna
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 1. Septembra 2010, 12:00

napájačku by som teraz určite nedával, zbytočne riskovať utopenie keď zas toľko vody nepotrebuje, uplne musí stačiť kropenie pavučiny
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Septembra 2010, 16:42

poznavam :)

Nechaj ju tam ... a iba jej ros . Minatrix tolko vody nepotrebuje ako ine aviny. Ale to som ti spominal :)

a mozes sa aj niekedy ozvat na telefon :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

haX
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13. Augusta 2010, 14:05
Bydlisko: Vranov nad Topľou / Prešov

Príspevok od užívateľa haX » 2. Septembra 2010, 10:53

no spominal si :) ale som si nebol isty ci za tie 2 zvleky co vyrastla nie je potrebne uz uvazovat o napajacke, ale nechajme tak :) vdaka za rady...

no a od nedele o tyzden som uz v PO tak dakedy mozme skocit na pivko... co ti budem volat ;)
mám rád stracciatelovu zmrzlinu :)

Užívateľov profilový obrázok
Pike
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 18:01

Príspevok od užívateľa Pike » 8. Januára 2011, 17:11

moja a.purpurea je v druhom zvleku a dnes som si všimol,že ma zo spodu na chelicerach nejaký biely povlak,asi pleseň-dá sa s tým niečo robiť?

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Januára 2011, 17:26

u mňa mala poecka v 2.zvleku niečo podobné.. a žrala bez problémov...keď sa zvliekla,tak to zmizlo :wink:
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Júla 2011, 19:23

Mozno sa konecne dockame naozaj dokladnej reevizii tohto rodu. Uz existuju tezy z roku 2011 od Fukushima, Caroline Sayuri.

Z tez (pozor nema to este pravoplatne schvalene) vyberam:

Avicularia geroldi Tesmoingt 1999 nomen dubium, Avicularia metallica Ausserer 1875 nomen dubium, Avicularia ulrichea Tesmoingt 1996 nomen dubium, Avicularia fasciculata Strand 1907 nomem dubium, Avicularia soratae Strand 1907 nomen dubium....to znamena, ze povod tychto pavukov chovanych v zajati je neurciteho charakteru, pretoze sa neda dokazat, ze sa jedna prave o ne. Praca vymenuva dalsich minimalne 15 nomen dubium druhov z rodu Avicularia.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nomen_dubium

V celom rode neostal kamen na kameni. Vzniknu nam nove rody, druhy, synonymizacie. Tie zmeny uvediem po pravoplatnom uvedeny prace do obehu. Kedy to bude? Mozno o par mesiac mozno o rok.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Augusta 2012, 16:13

Obrázok
Avicularia sp. v bromelii

Obrázok
Avicularia sp.

http://www.aracmania-forum.com/index.ph ... PjK5XJgfbA

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa metalkohol » 13. Augusta 2012, 02:38

Jedince tohoto rodu by sa umna príliš neohriali :D aspon podla toho čo čítam, tá vlhkosť...chovať ich na "mokro" a ajtak čakať každý deň, každý zvlek či ju nesekne. A keď sa človek na týždeň dva vzdiali, v podstate by mi uschli, myslím. Pred mesiacom mi skoro uschla stromatopelma :) preto som skor na suchomilné povedzme do 80%, tolko môj postoj k tomuto rodu.
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Novembra 2012, 15:03

metalkohol napísal:Jedince tohoto rodu by sa umna príliš neohriali :D aspon podla toho čo čítam, tá vlhkosť...chovať ich na "mokro" a ajtak čakať každý deň, každý zvlek či ju nesekne. A keď sa človek na týždeň dva vzdiali, v podstate by mi uschli, myslím. Pred mesiacom mi skoro uschla stromatopelma :) preto som skor na suchomilné povedzme do 80%, tolko môj postoj k tomuto rodu.
kde si nabral, že Aviny sa majú chovať "na mokro" ???? ja mám pri nich jemne vlhký substrát....uvedomte si, že ide o vzdušnú vhlkosť...nie o to, aby mali zo substrátu potopu!!!!
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Jacob » 24. Novembra 2012, 15:34

Tiez si myslim.....vela ludi ma problem s ich chovom no mne sa zdaju byt bezproblemove....ja mam dva kusi versin a nie je problem, vlhky substrat a plna miska vody a ziju si ako v bavlnke....akurat keby neboli tak prekrizene :-/ u mna v chove su avicularie na prvom mieste, teda versinky ;-) este by som si chcel zaobstarat a. minatrix a budem nanajvis spokojny

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa metalkohol » 24. Novembra 2012, 16:11

Blondi :) napísal:
metalkohol napísal:Jedince tohoto rodu by sa umna príliš neohriali :D aspon podla toho čo čítam, tá vlhkosť...chovať ich na "mokro" a ajtak čakať každý deň, každý zvlek či ju nesekne. A keď sa človek na týždeň dva vzdiali, v podstate by mi uschli, myslím. Pred mesiacom mi skoro uschla stromatopelma :) preto som skor na suchomilné povedzme do 80%, tolko môj postoj k tomuto rodu.
kde si nabral, že Aviny sa majú chovať "na mokro" ???? ja mám pri nich jemne vlhký substrát....uvedomte si, že ide o vzdušnú vhlkosť...nie o to, aby mali zo substrátu potopu!!!!
Ale ja som nehovoril o potope... to je jedno. Pokiaľ viete ako na to, tak super. A možno kapú proste preto že v prírode rastú spolu ako drobce. A aj pre to prekrýženie ma nelákajú, aj keď sú pekné. Viac nemám čo dodať :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Novembra 2012, 16:27

no...väčšina ľudí si myslí, že ak potrebuje nejaký druh vysokú vlkhosť, tak treba poriadne namočiť substrát...ale to je blbosť ako traky...pavúk potrebuje vzdušnú vlhkosť ( ktorá sa dosahuje vyparovaním vody...a voda sa vyparuje neustále...ak prihodíme napájačku s vodou, bude sa viac vody odparovať a tým pádom dosiahneme vyššiu vzudšnú vlhkosť) a nie mokrý substrát, ktorý viac škodí, než pomáha...to isté pri zvliekaní...mnohí majú zafixované, že....aaa, ide sa zvliekať, tak poriadne namočím substrát, aby sa pavúkovi lepšie zvliekalo- BLBOSŤ ... dôležité je množstvo tekutín v organizme, nie v prostredí
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa metalkohol » 24. Novembra 2012, 20:32

jj dať napiť pred zvlekom a nieje problém, v podstate súhlasím :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Marca 2017, 20:43


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Rod Avicularia

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Marca 2017, 17:38

V pripade ak mate v chove Avicularia sp. Tarapoto mozete si vizitku prepisat na Avicularia merianae.


Napísať odpoveď