Zaciatocnik, prve kroky

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 19. Marca 2012, 18:03

ophiel napísal:...asi tak niako ako Z0oMb3E píše, nie je to pes aby vyžadoval tvoju pozornosť niekolko hodín denne, nechaj ho pár dní v klude žiadne cvrčky ani mu neotváraj nech si zvykne a potom uvidíš. inak čo je to za chovatela ked dá zvlečenému vtačkarovi cvrka po dvoch dnoch :?: :idea:
okej teda necham ho na pokoji a uvidim casom co sa bude diat
ako som sledoval chelicery ma v poriadku cele tmave neposkodene - tak bud ma okaslal povodny chovatel o zvleceni pavuka a o tom kedy zral naposledy alebo neviem ...

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa sharky » 19. Marca 2012, 18:25

nj oklamal ta asi ..
co sa tyka tuto inzeratou objednaval som xxxx krat od Tomasa a Lukasa a fotku som nepotreboval :) radsej som sa nechal prekvapit ale sak to je tvoja vec :) o oni maju dobre recenzie urcite :)
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa jony » 19. Marca 2012, 21:44

pavuk naozaj vyzerá byť nedávno zvlečený......a k tej veľkosti podľa mňa má cca 4cm v tele....viď foto kde je na vlhkomeri a to že je vylezený hore má na svedomí mokrý substrát a stres zo zmeny prostredia....nechaj mu to vysušiť a neskôr ros len jeden roh terária

Paestro
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 4. Decembra 2011, 19:36
Bydlisko: Zlaté Moravce
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Paestro » 20. Marca 2012, 13:05

Urcite ma viac ako 2 cm. v tele.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 24. Marca 2012, 20:40

cvrcek je meky, az tak by som sa zase nestresoval, mozno sa chcel chovatel len presvedcit ze mu nepreda pavuka co bude odmietat potravu ... neviem cim ho oklamal ten pavuk vyzera v pohode ... ja mam doma 2 ks B. boehmei a jedna mala v 5.zv tak 1cm v tele ta druha ledva 5mm
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Marca 2012, 21:05

Milan.svk napísal:ja mam doma 2 ks B. boehmei a jedna mala v 5.zv tak 1cm v tele ta druha ledva 5mm

už som to písal mnohokrát, no napíšem to znova :-D ...mal som dva kusy L.parahybana..oba kusy z jedného kokónu...jedna bola 7 a druhá osemzvleková......7 zvleková mala cca 4cm telo a osmička ledva 3cm :-) ...sedem zvleková bola mohutnejšia (teda vyzerala tak :-P ) a bol to samec :-) ...jedinec o zvlek väčší, no o viac ako 1cm menší bola samica :-D ...preto m,a nezaujíma počet zvlekov, ale veľkosť tela v cm..a neriadím sa tým, že ak jedinec viac rastie, tak je to samica a naopak..ak rastie málo, je to samec..
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Wiching
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 25. Februára 2012, 12:39
Bydlisko: BA okolie
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Wiching » 29. Marca 2012, 20:05

Ja mam taku otazku - ako vyzera "odpad/vykal" pavuka ? Je to vobec viditelne/badatelne niekde ak by nieco take vypustil zo seba ? Bo som nasiel na substrate malinku bielu lesklu gulicku a netusim co je to :?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Uplny, ze zaciatocnik :)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Marca 2012, 20:28

Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

PandemiC
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 7. Decembra 2012, 22:07
Bydlisko: BA
Par otazok

Príspevok od užívateľa PandemiC » 9. Decembra 2012, 15:40

Zdravim, v chove pavukov som uplny zaciatocnik :) Uz asi mesiac mam jedneho chovanca pravdepodobne Grammostolu (podla mna roseu), dostal som ju od znameho ktory ju uz dalej nemohol mat koli detom "udajne", nevedel druh a ani kolko ma zvlekov :roll:

Vcelku sa mi zapacil chov pavukov a chcel by som si zakupit dalsich, ale da sa vobec teraz v zime bez auta, nejakeho zakupit ked je vonku -9C? Postou by to bolo dost riskantne a pravdepodobne aj autobusom, respektive neviete kedy by mohla byt dalsia vystava/burza v BA?

Chcel by som sa este opytat par otazok ktore som nenasiel na nete:
1. Vsetky 1-zvlekove pavuky primaju nakrajaneho mucneho cerva bezproblemov, alebo cim inym okrem Drozophilov by som ich mohol krmit?
2. V izbe mam cezden zhruba 20-22 stupnov, trebalo by vykurovat dajmetomu A.Versicolor ktora by mala mat 26-28, ak ano tak ako?

Chcel by som si zakupit P.Irminiu, A.Versicolor a nejaku Brachypelmu. Neviete jak je natom s dostupnostou P.Irminia a A.Versicolor na burzach?
Popripade mi poradte este nejakeho krasavca co nepatri do toxicky vyznamnych druhov. To, ze bude trosku agresivnejsi mi nejak nevadi, ale hlavne nech nieje moc jedovaty, nechcem ohrozit svojou neskusenostou niekoho ineho :)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Par otazok

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 9. Decembra 2012, 16:01

PandemiC napísal:Zdravim, v chove pavukov som uplny zaciatocnik :) Uz asi mesiac mam jedneho chovanca pravdepodobne Grammostolu (podla mna roseu), dostal som ju od znameho ktory ju uz dalej nemohol mat koli detom "udajne", nevedel druh a ani kolko ma zvlekov :roll:

na tom, že nevedl, koľko je to zvleký pavúčik , nič nie je..ja u viac ako polovice svojich chovancov počet zvlekov netuším-aj tak, vedieť to, je na dve veci :-D
PandemiC napísal:Vcelku sa mi zapacil chov pavukov a chcel by som si zakupit dalsich, ale da sa vobec teraz v zime bez auta, nejakeho zakupit ked je vonku -9C? Postou by to bolo dost riskantne a pravdepodobne aj autobusom
prečo by to malo byť riskantné autobusom? šoférovi povieš, že to musí byť v teple, nech si to dá niekde vedľa seba a je to :-D
PandemiC napísal:neviete kedy by mohla byt dalsia vystava/burza v BA?
burza v BA bude tuším najskôr niekedy v marci ...
PandemiC napísal:1. Vsetky 1-zvlekove pavuky primaju nakrajaneho mucneho cerva bezproblemov, alebo cim inym okrem Drozophilov by som ich mohol krmit?
záleží od druhu...malé druhy ako napr. Catumiri, Cyriocosmus kŕmim nastrihanými múčňakmi ..Brachypelmy, Lasiodory, Psalmopoeusy, Aviny, Poecilotherie malými cvrčkami alebo švábmi...Theraphosy dospelými cvrčkami a švábmi
PandemiC napísal:2. V izbe mam cezden zhruba 20-22 stupnov, trebalo by vykurovat dajmetomu A.Versicolor ktora by mala mat 26-28, ak ano tak ako?
úplne to postačuje, len Ti bude poamlšie rásť....ak chceš vyhrievať, tak si kúp napr. výhrevné káble
PandemiC napísal:Neviete jak je natom s dostupnostou P.Irminia a A.Versicolor na burzach? Popripade mi poradte este nejakeho krasavca co nepatri do toxicky vyznamnych druhov. To, ze bude trosku agresivnejsi mi nejak nevadi, ale hlavne nech nieje moc jedovaty, nechcem ohrozit svojou neskusenostou niekoho ineho :)
aj na tejto stránke je inzercia...je tam kopec inzerátov ohľadom irminiek a versicoloriek :-) ... ak by si chcel toho viac, tak hocijakú Avinu, Psalmáča, Brachypelmu, Lasiodoru, Tapinaucheniusy, Cyriocosmusy, Eauthlusy.......
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Par otazok

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Decembra 2012, 16:07

PandemiC napísal:Zdravim, v chove pavukov som uplny zaciatocnik :)
Precitaj si tuto temu a clanky na stranke. Chce to od teba cas a nasledne potom davaj otazky.
PandemiC napísal: Uz asi mesiac mam jedneho chovanca pravdepodobne Grammostolu (podla mna roseu), dostal som ju od znameho ktory ju uz dalej nemohol mat koli detom "udajne", nevedel druh a ani kolko ma zvlekov :roll:
Nahraj sem fotografiu. Rod ti povieme. Pri dospelej samici sa pocet zvelkov neda urcit.
PandemiC napísal: Vcelku sa mi zapacil chov pavukov a chcel by som si zakupit dalsich, ale da sa vobec teraz v zime bez auta, nejakeho zakupit ked je vonku -9C? Postou by to bolo dost riskantne a pravdepodobne aj autobusom, respektive neviete kedy by mohla byt dalsia vystava/burza v BA?
http://www.lasiodora.sk/index.php?page=akcie
PandemiC napísal: 1. Vsetky 1-zvlekove pavuky primaju nakrajaneho mucneho cerva bezproblemov, alebo cim inym okrem Drozophilov by som ich mohol krmit?
Malymi cvrckami...
PandemiC napísal: 2. V izbe mam cezden zhruba 20-22 stupnov, trebalo by vykurovat dajmetomu A.Versicolor ktora by mala mat 26-28, ak ano tak ako?
Netreba, bude ale rast pomalsie. Prinajhorsom jej mozes vykurovat podla velkosti teraria topnou foliou.
Napr: http://www.topnekameny.com/category/topne-folie/14
PandemiC napísal: Chcel by som si zakupit P.Irminiu, A.Versicolor a nejaku Brachypelmu. Neviete jak je natom s dostupnostou P.Irminia a A.Versicolor na burzach?
Vsetky su dostupne. Dohodni sa snim - http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=2645 ...
PandemiC napísal: Popripade mi poradte este nejakeho krasavca co nepatri do toxicky vyznamnych druhov. To, ze bude trosku agresivnejsi mi nejak nevadi, ale hlavne nech nieje moc jedovaty, nechcem ohrozit svojou neskusenostou niekoho ineho :)
http://www.lasiodora.sk/index.php?clanok=faq

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Decembra 2012, 17:26

na vsetko ti uz chalani odpovedali...ja sa len vyjadrim k poste:
pavuky sa daju v pohode posialat postou i cez mrazy minuly tyzden som par veci posielal do moskvy kde sli mrazy do dvojcifernych hodnot a vsetko doslo ok (bez heatpack-u)
ide len o to aby si si po balicek zbehol na pobocku hned rano...jednoducho aby ho postarka nevlacila v taske pol dna krizom cez mesto :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

PandemiC
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 7. Decembra 2012, 22:07
Bydlisko: BA
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa PandemiC » 9. Decembra 2012, 17:37

Dakujem za rychlu odpoved :)
Precitaj si tuto temu a clanky na stranke. Chce to od teba cas a nasledne potom davaj otazky.
Uz niekolko tyzdnov studujem vsetko co najdem na vsemoznych strankach
Nahraj sem fotografiu. Rod ti povieme. Pri dospelej samici sa pocet zvelkov neda urcit.
Nemam kvalitny fotak a z takychto fotiek sa len tazko nieco zisti

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Decembra 2012, 18:06

Ta foto. je hrozna, odhadom - Grammostola cf. rosea. Podla velkosti, adult samica. Pocet zvlekov a ako je stara ti nikto nepovie. Hned ako budes mat k dipozicii lepsi fotoaparat nahraj sem adekvatne kvalitnu fotografiu.

Sokolkomunista
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 9. Marca 2012, 01:40
Bydlisko: Bojnice
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Sokolkomunista » 6. Februára 2013, 20:56

Zdravím,
mám otázku.
Sú nejaké faktory, ktoré by ovplyvňovali pomer samíc a samcov v kokóne?
Ďakujem :)
"Dal by som všetko, čo viem, za polovicu toho čo neviem" René Descartes

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Sceptic » 6. Februára 2013, 22:23

V celadi Theraphosidae momentalne nie je ziadna vedecky podlozena praca, ktora by ti dala adekvatnu odpoved aj ked otazka to je pre nas vsetkych velmi zaujimava.

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Ahdul » 3. Júna 2014, 13:18

Ahojte
Vcera som si kupil svojho 1. pavuka a to B.smithi.. mam aj terarko s teplomerom a vlhkomoerom kde mam plastovu misku v ktorej je.Ma velkost zatial cca nieco cez 1cm.Vlhkost je priblizne tych 70% a chcel by som jej zvysit tu teplotu ktora je okolo 20-21stupnov ale neviem co bude najlpesie.Nasiel som nieco ako napr toto http://zvierata.bazos.sk/inzerat/382813 ... dlozka.php myslite ze je to vhodne??Este taka otazka vcera dostala aj cvrcka maleho a hned ho zjedla tak som chvilu cakal ale stale ho drzala a rano ked som siel kuknut aby som vybral zbytky nic som nenasiel je mozne ze ho zjedla komplet??A posledna vec rano som jej uvidel na Abdomene cierny flak o velkosti priblizne 2/3 bruska a umiestneny v strede.Chcel som spravit aj foto ale pokym som sa dostal k foteniu sa zakopala.Je mozne ze by sa pripravovala na zvliekanie??

Dakujem za odpovede :)

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa joky77 » 3. Júna 2014, 13:28

Ak ti vcera zrala tak je nepravdepodobne ,ze by sa chystala zvliect, ale stat sa moze. Ale tak male nevyfarbene B.smithi ako aj ine podobne druhy (Nhandu spp, Lasiodora spp., brachypelma spp...... atd), mavaju ten "cierny flak" na abodmene.
Ak som to dobre pochopil tak v tom terarku mas este mensiu skatulku v ktorej je ta smithinka zavreta hej ?
V takom pripade ta podlozka moze byt,ale nedaj ju priamo pod tu skatulku s pavukom ale niekde na stranu pod tera. Keby tu podlozku buchnes pod skatulku priamo pavuka by si zrejme uskvaril.
:)

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Ahdul » 3. Júna 2014, 13:35

Hej presne tak ako hovoris.. No len mi prislo cudne ze vcera nebol flak a dnes je :D... a ked ju uz budem mat v terariu samozrejme ked bude vecsia je ako odporucane vyhrievat??

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa joky77 » 3. Júna 2014, 13:40

tak ako sa nazrala sa jej zvacsil abdomen tak si si to skor vsimol, ale isto to tam mala aj vcera :D
tak zalezi od toho aku mas teplotu doma. Ja mam vi zbe okrem leta ked je vypek cca 23-24 stupnou tak ja nehrejem nic. Ak mas doma ako pises tych 21 stupnou tak trocha prihriat na tych 26 - 28 stupnov neuskodi. Minimalne ta smithi by urcite ocenila vyssiu teplotu ako 21 :)

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Ahdul » 3. Júna 2014, 13:44

No je to mozne :D.... Ved prave preto by som jej chcel dopriat trochu teplucka ked to ma rada... len ako si hovoril ked ta podlozka je zla priamo pod nu tak co je dobre?? ci myslel si to len tak ze na cele terarko fajn ale keby bola len pod tou plastovou miskou tak tam by jej to moc hrialo??Ze ked uz bude velka a bude behat po celom terarku mozem jej to kludne nechat pod terarkom??

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa joky77 » 3. Júna 2014, 13:53

no myslel som to tak,ze pokial mas tu skatulku s pavukom v tera a tu podlozku das sice pod tera ale nei priamo pod tu skatulku tak ti to vyhreje v tera a tim padom sa zvysi tepltoa aj v tej skatulke :D ale priamo pod nou keby je by to asi vlemi skavrilo, neviem tam sa mi zda,ze pri hentych podlozkach co si ukazal je lokalne aj 35 stupnou .

Pridavam odb(/p)orny nakres :D

Obrázok

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa Ahdul » 3. Júna 2014, 14:05

Dakujem za obrazok :D ako jasne to chapem ako si myslel... ale islo mi o to ze ked uz bude velka bez tej pridavnej misky... ze bude len sama v terarku tak ci mozem pouzit tu podlozku??

Užívateľov profilový obrázok
joky77
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 31. Augusta 2012, 12:28
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa joky77 » 3. Júna 2014, 15:07

tak daku podlozku 8 wattovu ked das z vonku na stenu tera,alebo pod tera by nemal byt problem.

voMacK
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 20. Marca 2014, 17:43
Bydlisko: TN
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zaciatocnik, prve kroky

Príspevok od užívateľa voMacK » 11. Júna 2014, 17:17

Ja mam podlozku po celej ploche terarka. Ono kolko tepla sa dostane dnu zalezi samozrejme od toho, aky vysoky das podklad [lignocel, reselinu..etc]
Sklo samotne, tiez nejaku cast tepla odizoluje.
Ja mam nameranych v terarku 30 stupnov mam tam P. metallicu.
Ta podlozka ma aj tu vyhodu, ze ked ide teplo zo spodu, tak ti zpospodu vysusuje substrat a vlhkost sa ti drzi najma na vrchnej strane, kde je lepsie vetranie takze je mensia sanca, ze sa ti tam bude robit plesen.


Napísať odpoveď