Sturm

Každý chovateľ si môže vytvoriť tému, ktorá bude mať rovnaký názov ako je jeho prihlasovacie meno do fóra a do nej si písať svoje postrehy, zmeny v chove, poprípade otázky a podobne.

Moderátor: Sceptic

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 19. Mája 2012, 17:13

Sturm napísal:Monocentropus balfouri :) ešte celkom drobec neurčené
ak si dobre pamätám, tak sme ich kupovali spolu a aj môj, aj Tvoj boli v 4.tom zvleku..nie??....môj jedinec je teraz 9 zvlekový (cca 3-3,5cm telo) a je to samička :-) ........aký veľký že je ten Tvoj ?? :-D
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 17. Októbra 2012, 15:54

Dlho som sa tu neukázal no ale tak si to tu znovu spíšem ...chov rozpredaný už len pár miláčkov som si nechal :)

Adult Psalmopoeus irminia 0,1
Adult Brachypelma albo-vagans 0,1
Adult Nhandu coloratovillosum 0,1
Poecilotheria striata 0,1 pravdepodobne

K adultným samiciam príjmem adultné samce na párenie za pol kokonu.

PS: K samici B.albo-vagans samca vezmem taktiež no mladé BUDÚ SKŔMENÉ. Chcem nadobudnúť viac skúsenosti s párením

Pantherophis guttatus
Elaphe taeniura friesei

NA PREDAJ / VÝMENU

Lasiodora parahybana 1,0 sub
Cyriopagopus schioedtei 1,0 ADULT

Nepíšte PM , chodím tu zriedkavo.
Kontakt: 0919294834

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 10. Decembra 2012, 14:14

Dlhší čas som mal Cyriopagopus schioedtei Adult samca naloženého vo formaldehyde ... dnes som sa rozhodol fľašu otvoriť pavúka vybrať a hrať sa na vedca alebo čo ... nevidel som ešte pavúka z vnútra teda okrem zvlečky a tak som ho zo zvedavosti rozpitval. Povedal som si že možno by to zaujalo aj niektorých z vás a tak aj napriek tomu že niesom nič moc fotograf s nič moc foťákom vám tu dávam pár fotiek :) Užite si ich poprípade nejake návrhy ako pitvať a podobne kľudne píšte rád sa poučím a mám vo formaldehyde ešte samca Ephebopus murinus :) ... PS: mám ešte nejaké fotky spermaték poprípade sfotím bulby toho samca E.murinus ak chcete aby som to tu tiež hodil pisnite :)

http://imageshack.us/photo/my-images/594/p1050244r.jpg/

Mimochodom to biele na zadku čo mal ... no pleseň keď som ho našiel mŕtvého ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Mlady Technik

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Decembra 2012, 21:58

Zbytocne si nicis preparaty. Existuje jedna metoda aby pavuk vytvrdol tak, ze ho mozes nakrajat na "platky". Pozriem ti to ak nezabudnem, bolo to napisane v starom vydani casopisu Aquatera. Len si nepamatam ako presne bol ten postup opisny. Pri rezoch abdomenom vsetko drzalo pokope a dali sa rozoznat jednotlive vnutorne organy.

http://imageshack.us/f/6/p1050276r.jpg/ - pekne vidno stridulacne organy...

Tie foto. spermatek sem urcite nahraj. Ak budu dobre nahodim ich do galerie alebo k jednotlivym sekciam ku druhom.

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 20. Decembra 2012, 20:30

Ináč za babranie sa z rozťahovaním zvlečiek ďakujem svojej milovanej polovičke :) ja som len fotil :)
Ak sa bude páčiť a mali by ste záujem ak mi naposielate celé zvlečky (stačí abdomen) tak ja alebo priateľka sa toho ujmeme a upneme sem foto. Nemyslím že veľa zvás by mi ich kôly tomu posielalo no ak sa niekto nájde tak to spravím rád takže poprípade ss ...

Poecilotheria striata ... úprimne som neistý či je to alebo to nieje spermatéka :D
Obrázok

Psalmopoeus cambridgei
Obrázok

Grammostola rosea "RED"
Obrázok

Nhandu coloratovillosum
Obrázok

Brachypelma albovagans
Obrázok

Psalmopoeus irminia
Obrázok

Bulby Pterinochylus murinus "RCF"
Obrázok

ak budem mať čas doplním bulby Ephebopus murinus

Tak príjemné pozeranie :)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 20. Decembra 2012, 21:19

Sceptic som si všimol že v galérii je aj nejaká tá fotka samca v oblasti epy. ryhy z vnútra zvlečky mám nejaké chceš ?

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 18. Januára 2013, 23:58

zdochol mi P.regius :(

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Mlady Technik

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Januára 2013, 23:26

Sceptic napísal:Pozriem ti to ak nezabudnem, bolo to napisane v starom vydani casopisu Aquatera. Len si nepamatam ako presne bol ten postup opisny.
Pozrel som ti to ale nebol tam napisany ziadny konkretny postup.

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 22. Januára 2013, 10:04

Ďakujem no škoda :( :)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 22. Januára 2013, 12:48

P.irminia adult 0,1 zvlek 22.1.13

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 24. Januára 2013, 20:18

Dnes mi pribudlo:

Heteroscodra maculata 0,1 2cm telo
Nhandu chromatus 0,0,2 2zv
Stromatopelma calceata 0,0,2 2zv

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 5. Marca 2013, 20:55

Nová adult samica Nhandu chromatus. Prišiel som k nej náhodou ... daroval mi ju kamoš môjho kamoša :D
Veľmi rád príjmem samca na párenie :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 6. Marca 2013, 22:25

No tak trošku som si pozrel spätne tvoje prispevky a spominaš tam že si sa snažil pitvať pavuka. Ja mam tak isto jednu skutočnost. Zdochla mi A.geniculata mala asi 8cm telo a tak isto som ju chcel vypitvať ale kedže som bol v ČR tak tyzden bola zdochnuta v terarku a nemal ju kto vybrať, ked som prišiel domov tak som sa do toho pustil, prečital som si ako vypitvať pavuka, ako ho vypreparovať kedže to bol zamer pitvy. Zobral som si potrebne nastroje a prvy rez smeroval do abdomenu. To čo nasledovalo bolo niečo prišerne, začala vytekať zeleno-žlta masa podobna hnisu s dosť hroznym zapachom. Ja znesiem vela ale biologicky smrad mi strašne vadi (ešte aj ked sa mačka vyštala tak ma napinalo). Par krát som si odbehol na zachod, po ceste späť som si zobral štipec na nos a pokračoval v pitvani. Keď už štipec nepomahal a ja som bol častejšie na zachode ako pri ,,pitve,, tak som ho zabalil do servitky, dal do sačku a hodil do kontajneru. :roll: Nabuduce to budem riešiť s formal dehidom (kedže mam samice snaď až sa nejakych 15-20rokov).
TOŤ moje pitvanie.
P.S.: sorry za nie velmi vecny prispevok ale už davno som tužil sa niekomu zveriť kto ma skusenosť s rezanim do pôvodne živeho tvora :D
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 7. Marca 2013, 10:45

Formal dehid nepoužívaj pokiaľ chceš pitvať zo zámerom vidieť ako vyzerajú orgány ... ja mám nejaké pavúky vo formaldehyde určene na pitvu/preparáciu no pri pitvaní hentoho jedného som zistil že formal dehid úplne rozožral orgány a v podstate po rozrezaní som nenašiel nič len niečo biele čo asi kedysi boli orgány :( tuším som niekde dával aj fotky ... čo sa týka smradu tak skôr som mal problém s tou chemikáliou a ozaj čo sa týka toho čo si vravel s tou tekutinou a smradom podľa mňa to bolo už proste zhnité po týždni takže ja pri najbližšom úmrtí plánujem zamraziť ak nato nebudem mať hneď čas ... takto si idem preparovať aj hady zamraziť potom keď bude čas rozmraziť a rovno za "čerstva" pitvať a preparovať :D ...

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 13. Marca 2013, 19:21

Práve mi prišli a teda do chovu pribudli
Avicularia versicolor 6zv 0.1
Pterinochilus murinus usambara 1zv 0.0.1


samička je nádherná neskôr hodím foto :)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Marca 2013, 11:13

Avicularia versicolor 6zv 1,0
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 25. Apríla 2013, 11:58

P.regius

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 8. Mája 2013, 17:03

Po košickej AkvaTere :)

Pavúky:
:arrow: Ceratogyrus marshalli 0.0.1 1zv
:arrow: Lampropelma violaceopes 0.0.1 1zv
:arrow: Brachypelma vagans 0.0.1 2zv

Adult samce požičané na párenie:
:arrow: Psalmopoeus irminia
:arrow: Brachypelma vagans

Plazy:
:arrow: Lepidodactylus lugubris 0.1

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 8. Mája 2013, 17:34

Sturm napísal:Ceratogyrus marshalli 0.0.1 1zv
jak to, že 0,0,1 ?? veď sme vyberali 0,1..nie? :-D :-D :-D :-D :-D :-D ..snáď sa mu bude dariť :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 9. Mája 2013, 14:35

hej :D ... dúfam že tvoja kočka mala šťastnú ruku :D ... ináč reklamujem a síce nemám bloček ... k..va :D ináč doma som si všimol že 2. kráčavá noha na prolateralnej strane je necelá tak dúfam bude v poriadku regenerovať zvlekom :) Mám na tie tvoje pavúky ale nešťastie sakra :D

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice
Re: Sturm

Príspevok od užívateľa Sturm » 13. Mája 2013, 10:19

10.5.2013
Som páril druhy Psalmopoeus irminia a Brachypelma albo-vagans

psalmopoeus irminia : párenie prebehlo v skutku bez problémovo samca som po prvom odpárení nechal pri samici na noc no ešte ten večer som pozoroval druhé párenie a následne si na ňom samica pochutnala teším sa na mladé ... diki Prusa

Brachypelma albo-vagans : párenie prebehlo trošku akčnejšie no po niekoľkých samiciných útokoch ju samec (čistý B.vagans) úspešne odpáril no pri druhom pokuse mu jeho svieca života dohorela.

Skôr ako ma ukameňujete a B.albo-vagans som páril pre osobné účely a to hlavne na zistenie či samica vôbec spravý kokon a či vôbec bude mať životaschopné mladé ktoré budú po vydarení skŕmené žiadne mladé nebude posunuté ďalej do chovov . Ďalšia vec ktorá ma k tomuto kroku posunula bola že som mal samca ktorému nebola nájdená žiadna partnerka a už sa doslova počítali posledné dni možno hodiny jeho života tak z neho bolo aspoň kŕmenie pri najmenšiom :)
Navyše mladé by som určite nerozširoval ďalej už len kôly tomu že ja som sa k tejto samici dostal ako mladý chovateľ a kupoval som ju pod menom B.vagans až časom som zistil že to nieje čistý vagans bol som z toho prekvapený pohoršený a nespokojný no už bolo neskoro a určite nikomu tieto pocity neprajem .


Napísať odpoveď