Ake vykurovanie?

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
Izmaijl
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12. Septembra 2011, 15:54
Bydlisko: Vrbové
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Izmaijl » 21. Septembra 2011, 15:33

Okey diki :) A EŠTE JEDNA VEC AK BY SA TI CHCELO POSLAL BY SI MI NEJAKÝ LINK NA TEN KÁBEL???

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 21. Septembra 2011, 16:51

ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa ophiel » 21. Septembra 2011, 17:42

Zako na gogle najde všetko to je fakt ale gogle mu neporadí :D aj ked Izmail by potreboval odborného poradcu tak na týžden, jednoducho musíš vybrat kabel primeranej hodnoty od 10-do xy Wattov tak aby si neupiekol pavuky, napr. ja mám kabel 25w pod terarkami aj plast. krabicami a teplotu mám na cca23C napojené na časovač od 7:00 do 20:00 . pavúky vyzeraju spokojne a ja nemusím lietat s teplomerom kolko mám v izbe, asi tak. dúfam že ti to pomože
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa ophiel » 22. Septembra 2011, 11:32

Izmaijl napísal:Skúste sa zamislieť nad tým čo hovoríte že mám pohnúť prdelov .. ty by si mohol pohnuť prstom a dat mi jeden link toho káblu ktorí odporúčaš ... robýte tu zo seba bohov. Ja nemám doma comp a na nete som raz za čas aj to len na chvílu takže som rád za každú pomoc.
...hned sa nejeduj trocha srandy nezaškodí :wink: a Blondi ten link už sem dal tak tu je ešte raz http://www.arachno.sk/shop/vyhrevna_technika/3/
alebo
http://pagona.webnode.sk/vyhrevna-technika/
trocha reklamy http://zvierata.bazos.sk/inzerat/103140 ... el-30w.php
alebo vyskúšaj niaky chovprodukt tam by mali také niečo mať alebo minimálne ti poradia, keby dačo kludne sa pytaj.
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa the_zako » 23. Septembra 2011, 13:02

Nehnevaj sa ale taketo otazky trocha znervoznia. Ked napises do googlu "výhrevný kábel" a kliknes na hladat mas na prvej strane minimalne 3 stránky na ktorých ho zozenies. Na toto nemusis byt boh :-D

A k veci. Kabel neodporucam. Sice som ho nikdy nemal, ale mam vyhrevnu foliu, je to na rovnakom principe a ked to das pod terarium rychlo ti vyschne substrat a pavuk ma v terariu saunu. Pokial mas 3 male pavuky kup si cervenu 15w ziarovku a filmovky ci krabicky s pavukmi poloz okolo nej.

Ja by som si vedel predstavit vyhrevny kabel jedine hore na terariu a zalozeny nejakym polystyrenom, styrodurom aby terarium vyhrieval z hora, pripadne z boku.

Užívateľov profilový obrázok
Izmaijl
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12. Septembra 2011, 15:54
Bydlisko: Vrbové
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Izmaijl » 23. Septembra 2011, 13:15

Hm veľmi dobrý nápad s tým polystyrénom a za ním ten kábel. Ja som sa osobne nestretol z vyhrievaním žiarovkov. Nemáš nejaké foto. Pretože neviem ako daleko od akvária by mala lampička byť a podobne.

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa the_zako » 23. Septembra 2011, 14:01

Vacsi tupci chovaju :-D

Obrázok

2 a 3zv pavuky budes ma tak nanajvys vo filmovke. Ked porastu pojdu do krabic ako vidis na foto. Ziarovku das na nejaky stojan (ak nemas vyrobis si. ak nevies ako, rozmyslaj! alebo sa spytaj otca) aby bola tak ako na fotke. Ziarovka do 25w ti pavuky neupecie ale zasa nelep ich uplne ku nej. Ak stale nevies zober teplomer a nameraj si teplotu.

A pre tvoje dobro ti poviem, hladaj info na nete. Je tam vsetko a je to aj tu na fore.

Užívateľov profilový obrázok
ophiel
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 21. Júla 2011, 22:28
Bydlisko: Trenčín
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa ophiel » 23. Septembra 2011, 16:46

Každému vyhovuje niečo iné a myslím že aj Izmaijl na to príde čo mu bude viac vyhovovať, ja mám kabel aj lampu po celej dlžke, väčšinu dna vyhrievam káblom a mam ho zo spodu a nezdá sa mi že by to až tak moc vysušovalo subatrát skor je tam väčšia vlhkost ako pri svieteni lampou, a čo sa týka vy. kablov tak mám na nich asi 0,5cm hrubý filc a ten roztahuje teplo do strán, pre mna je to zatial najidealnejšie,v izbe mam 19 v terarkach cca 23- 25 a 70% vlhkost. pripajam foto.
Prílohy
samsung 161.jpg
samsung 161.jpg (75.9 KiB) 11587 zobrazení
samsung 163.jpg
samsung 163.jpg (73.72 KiB) 11587 zobrazení
no PAIN
no GAIN

Užívateľov profilový obrázok
Izmaijl
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 12. Septembra 2011, 15:54
Bydlisko: Vrbové
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Izmaijl » 26. Septembra 2011, 12:34

Takze ked odidem prec tak ju mam vypnut?

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa the_zako » 26. Septembra 2011, 21:27

Ok...takze podme rozmyslat spolocne. Pokial niesi v skole integrovany tak by si mal pochopit. :-P

Pavuk ako taky je zviera ktore zije tak isto na zemeguli ako my, to znamena ze je tak isto zvyknuty nato ze cez den je teplo a v noci chladnejsie. Z toho nam vychodi ze kurit budes hlavne cez den. Napriklad od 8:00 do 19:00. Na to aby si dokazal vypnut a zapnut svetlo v stanovenom case (ak si uz na ceste do skoly. na vecernej omsi, alebo v krcme a nemas pristup k vypinacu) nam sluzi casovac. Najlepsi je casovac ktory strcis do zasuvky a do neho strcis kabel od ziarovky. Stoji nejake 3-4 eura. Fotku mas urcite niekde v tejto teme. Kupis ho v barsjakom elektre.

Tymto si myslim ze si uspesne absolvoval teoreticku cast lekcie a vyhrievani teraria. Ako to vymyslis je uz na tebe....

jozifek
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11. Mája 2012, 06:47
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa jozifek » 11. Mája 2012, 07:03

Zdravím
som začinajuci chovatel kupyl som si B.albopilosum(8-9zvlek). Cely den je neaktivna nepohne sa z rohu terarka a ma aj ukryt. Môže to byt tím že ma v terarku len 21 stupnov? Ake najlacnejšie riešenie by ste my odporučili? Rozmyšlal som nad takým niečim http://zvierata.bazos.sk/inzerat/153735 ... dlozka.php ma to 2 vyhrievacie stupne 27 a 34 stupnov bude to stačit ked to dam pod terarium?
Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Fany » 11. Mája 2012, 09:28

pavúky sú aktívne v noci a ak si ju tam daval včera alebo kedy tak ešte nieje zvyknutá...a tá podložka je ti na prt zbytočné prachy vyhodené stačí aj žiarovka mimo tera
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

jozifek
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11. Mája 2012, 06:47
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa jozifek » 11. Mája 2012, 12:04

ok a aku žiarovku mam kupyt biele svetlo, červene? aku silnu? jedna sa o terarko velkosti 30x20x20 mohly by ste my nejaku odporucit?

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa the_zako » 11. Mája 2012, 12:29

Cervenu, 15 w staci bohate...

jozifek
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11. Mája 2012, 06:47
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa jozifek » 11. Mája 2012, 12:50

dakujem :)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 12. Júna 2013, 14:10

jozifek napísal:Zdravím
som začinajuci chovatel kupyl som si B.albopilosum(8-9zvlek). Cely den je neaktivna nepohne sa z rohu terarka a ma aj ukryt. Môže to byt tím že ma v terarku len 21 stupnov? Ake najlacnejšie riešenie by ste my odporučili? Rozmyšlal som nad takým niečim http://zvierata.bazos.sk/inzerat/153735 ... dlozka.php ma to 2 vyhrievacie stupne 27 a 34 stupnov bude to stačit ked to dam pod terarium?
Dakujem
Fany napísal:pavúky sú aktívne v noci a ak si ju tam daval včera alebo kedy tak ešte nieje zvyknutá...a tá podložka je ti na prt zbytočné prachy vyhodené stačí aj žiarovka mimo tera
síce je to už rok staré, ale trošku to oprášim...
výhrevná podložka by nebola naprd..ba dokonca by bola lepšia, než tá žiarovka...
1. dá sa kúpiť aj 7-8w výhrevná podložka (fólia), ktorá vyhreje na cca 30-35°C (samozrejme, že tá teplota, je pri dotyku s podložkou... ak je pod terárkom+ v terárku je nejaká vrstva substrátu, tak tam bude mať pavúk cca 28°C) - z toho vyplýva, že to zožerie menej elektriny, ako nejaká 15W žiarovka ... 7-8w fóliu kúpiš za cca 9-10€ :-) (áno, žiarovka je lacnejšia, ale so spotrebou je to lepšie :-) + fólia je efektívnejšia )
2. podložka je lepšia než žiarovka z toho titulu, že pavúky svetlo veľmi nemusia - žiarovka ich zbytočne stresuje..určite viac, ako nejaká fólia
3. fólia je odolnejšia, než žiarovka a trvanlivejšia :D

PS: to len pre budúcnosť..ak by niekto náhodou chcel riešiť výhrev pre pavúky..určite viac odporúčam výhrevné fólie,popr. káble (ak je pavúkov viac), než žiarovky :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa the_zako » 27. Júna 2013, 23:26

Suhlasim s blondim. Na kazdej burze pripadne na nete sa da kupit cca 10W podlozka. Supnes ju pod terarko a pod podlozku das aspon 2cm hruby polystyren a veskere teplo ide do terarka/terariek. Pokial je v terariu mega porcia substratu, podlozka sa da dat zo zadu, z boku...to je fuk.
Ziarovka je mnohonasobne neefektivnejsia. Pouzivam iba jednu okolo ktorej mam na sebe ulozene krabicky a filmovky...takto vyhrejem aj 16 pavukov...

Ahdul
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 3. Júna 2014, 13:07
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Ahdul » 5. Septembra 2014, 12:42

Mam otazku ohladom vyhrevnej folii... Mal som ju najprv nalepenu na zadnej stene teraria a pavuk bol skoro vzdy vylezeny na tej stene predtym to nerobil....Teraz som vsak musel dat foliu pod terarko koli tomu ze som daval zadnu polystyrenovu stenu a folia by tam nemala vyznam dal som hrubku lignocelu ako pisali ... dokonca som este foliu dal len pod polku terarka aby si mohol pavuk vybrat len ze on si vykopal noru presne pri folii a vyska substratu tam je uz len asi 1cm od folie.Chcem sa teda spytat ci mu to nemoze uskodit?? Ako podla mojho nazoru by asi siel inam keby mu to vadilo nie??... mimochodom je to brachypelma smithi zvlek neviem lebo pri kupe som si tuto info nezistil :D... ale velkost cca 1,5cm v tele.. a v terarku je teplota okolo 25 stupnov

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Septembra 2014, 16:21

Ahdul napísal:Ako podla mojho nazoru by asi siel inam keby mu to vadilo nie??...
JJ pavuk vie teplotu rozlisovat, nemusis sa bat.

Darebák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16. Októbra 2015, 20:09
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Darebák » 16. Októbra 2015, 20:36

Zdravím, chcel by som sa opýtať či bude stačiť ako vykurovanie 11W výhrevná fólia alebo kúpiť 15W. Terárium chcem mať v skrinke so sklenenými dvierkami, v izbe je +- 20 stupňov takmer celý týždeň okrem víkendov.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Sceptic » 18. Októbra 2015, 15:00

Ahoj vies aku teplotu dosiahnu? Moj topny kabel ma stalu teplotu okolo 30 stupnov, v izbe mam momentalne cca do 20 a v chovnej prepravke 23-24 stupnov.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Októbra 2015, 19:53

kludne si zozen aj 100w foliu ... len si k nej kup aj tuto vec:
Obrázok http://www.ema-elektro.sk/stmievace-a-s ... -230v-300w
...a nastav si teplotu aku potrebujes
kludne to skombinuj so spinacimi hodinami na "nocny pokles" a dosiahnes bezobsluzne vyhrievanie ... rokmi overeny system :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Darebák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16. Októbra 2015, 20:09
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Darebák » 18. Októbra 2015, 21:04

A keby som to riešil cez termostat? Akurát neviem ako by som riešil pokles teploty na noc, či úplne vypnúť vyhrievanie alebo to obmedziť aby sa to zoplo cez časovač len na pár minút..

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Októbra 2015, 21:47

termostat je tiez moznost (drahsia) ... pri nom vsak treba pocitat s tym ze cidlo ktore meria teplotu je potrebne umiestnit priamo do teraria a to byva niekedy problem technicky ci esteticky
nocny pokles na 20* je idealny a dosiahnes ho prave tymi spinacimi hodinami: http://www.ema-elektro.sk/hodiny-spinac ... denne-24h-

samozrejme ze je tu aj moznost nevyhrievat vobec a zmierit sa s pomalsim rastom :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Darebák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16. Októbra 2015, 20:09
Re: Ake vykurovanie?

Príspevok od užívateľa Darebák » 18. Októbra 2015, 22:03

No našiel som toto http://www.exotik.wbl.sk/TERMOSTATY.htm ... 760#detail .. Podložku som chcel dať pod terárium s tým že nebude pod celou plochou aby mal chladnejšie aj teplejšie miesto pretože substrát sa určite zohreje a bude teplejší ako vzduch. Sondu dať asi na povrch nech sa vypína keď bude dostatočne teplý vzduch alebo nie? Či lepšie by bolo riešiť to pomocou toho stmievača?


Napísať odpoveď