Ceratogyrus marshalli

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 26. Apríla 2012, 00:04

sharky nerieš, a kludne sa teš :) moja samica mala v 9tom zvleku roh ako hrom, teraz je čerstvo v 10. zvleku tiež sa teším keď ju uvidím :P . tak ak budeš mať samicu tak fakt už v tom 7. zvleku roh uvidíš, ak to bude samec uvidíš maximálne náznak. Čo sa týka chovu, samozrejme opatrnosť ale pri primeranom odstupe a po vytvorení hniezda ani nebudeš vedieť že tohto pavčika máš, teda podla mojích skúseností.Ja pre istotu zvlek dva počkám a poobzerám sa po nejakom samcovi :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa metalkohol » 2. Septembra 2012, 15:26

Takže píšem report z môjho úplne prvého párenia v živote, pre začiatok, trasiem sa presne tak ako samec pred chvílou :D
Celý proces som začal vlastne už včera, samca som vložil ku samici do terária v zaváraninovom pohári včera tak na večer, prvý dojem nervózneho začiatočníka bolo,sklamanie.... pretože som čakal okamžité bubnovanie a nestalo sa nič. Lenže asi tak za pol hodinu som nazrel dnu, a čo nevidím, boli naseba nalepený každú na opačnej strane vrchnáka, boli v ňom samozrejme diery. To bol premňa znak toho že samica je adult a je ochotná sa páriť, a že samec od Warlusa je vitálny a ochotný riskovať :) počkal som teda do dnešného večera....Vrchnák som odstránil o 21:39, zo začiatku sa opäť nič nedialo, dlho to ale netrvalo a po chvílkovej otočke od terária pozerám, a "sexuchtivá" samica naháňala samca po stenách, ten aj keď sa triasol absolútne nespolupracoval utekal, padal(terárium je nevhodné viem) Samicu to po čase omrzelo a zaliezla do hniezda, načo si samec odomňa vypočul pár štiplavých slov :D začal som ho teda naháňať že ho odoberiem a skúsim inokedy, pričom mi vrátil predošlé slová výpadom. Neskôr sa predomnou skoval samici do hniezda a vtedy som myslel že je sním amen. Tu ale začína finále :D Obaja vyliezli von, opäť samica samca prenasledovala ten síce vyliezol ale už sa nechal ohmatkávať, pritom spadol na lignocel rovno k samici, tam sa do seba zamotali a zasunul bulbusy na cca 4-6 sekúnd do spermatéky, potom sa obaja v kludnom tempe rozišli. Bolo to niečo po jedenástej. Na záver dodávam že samca nechám prečerpať a samicu sa pokúsim prepáriť ešte raz. Nižšie pridávam pár fotiek, tá najdôležitejšia je rozmazaná ale nečakali namňa :) Momentálne som ale veľmi spokojný.


Obrázok
By metalkohol at 2012-08-31

Obrázok
By metalkohol at 2012-08-31

Obrázok
By metalkohol at 2012-08-31
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Sceptic » 3. Mája 2013, 21:35

Obrázok
Bulbus bez kylov.

Obrázok
Jeden tibialny vybezok typicky pre rod Cerotagyrus.


Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Januára 2014, 20:13

Obrázok



Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:
Re: Ceratogyrus marshalli

Príspevok od užívateľa Skippy » 24. Júla 2014, 20:37

C.marshalli samica + detail na roh

Obrázok

Obrázok


Napísať odpoveď