Váš najvzácnejší pavúk...

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

...dali by ste za vzácny druh aj niekoľko tisíc?

áno
60
67%
nie
29
33%
 
Celkom hlasov: 89

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:
Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa SeBra » 21. Júla 2007, 23:14

..ktoreho pavuka vo svojej zbierke povazujete za najvzacnejsieho a kolko ste boli ochotny zaplatit, aby ste ho mohli mat??? 8)
Naposledy upravil/-a SeBra v 22. Júla 2007, 00:58, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Júla 2007, 23:16

tazko povedat mam skor lacnejsie druhy ale asi naj je samica B.baumgarteni alebo P.mirandy ale tie su male :) ...

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 21. Júla 2007, 23:24

No u mna je to Vitalius Wacketi.Zhánal som ho dosť dlho (asi 4 roky), ale konečne sa podarilo.Nieje to najdrahší kus ale je krásny :lol:

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 21. Júla 2007, 23:36

..pred nejakym casom som bol toho nazoru, ze za pavuka by som urcite nedal ani korunu a ze skor by museli zaplatit mne aby som si ho vzal.. :) ..bol som tazky arachnofobik :D ..no teraz ma aj ten najlacnejsi pavuk pre mna velku cenu, hlavne pokial ho mam od malickeho drobca. Tie chlpate potvorky mi akosi prirastli k srdcu.. pred nedavnom som si po dlhom hladani zaobstaral X. immanis-a v 2.zv za 1200 kc. Kedze zarabam, tak si ani neuvedomujem ze pre takeho studenta to moze byt celkom vela penazi...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 21. Júla 2007, 23:56

ja moju Theraphosu Blondi / 2 500 Sk / , nie je to az tak vela ale zase za to si dnes kupis aj psa :)

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 22. Júla 2007, 00:39

..to je pravda. Niekto je schopny si kupit psa aj za niekolko tisic a ked sa ma pytaju kolko som dal za niektoreho z pavukov, tak krutia nosom :? Ja za tych niekolko tisic volim radsej pavuka :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 22. Júla 2007, 09:36

moj najvzacnejsi pavuk je zatial P.Cambridgei- kedze s vtackarmi som len pred nedavnom zacal nekupim si hned Immanisa :) ale casom urcite pridu aj vzacnejsie druhy

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Júla 2007, 10:06

Chruno napísal:moj najvzacnejsi pavuk je zatial P.Cambridgei- kedze s vtackarmi som len pred nedavnom zacal nekupim si hned Immanisa :) ale casom urcite pridu aj vzacnejsie druhy
Immanisa ?

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 10:16

vzdy to byva ze zacinajuci chovatel neda za pavuka vela ... ja som tiez zacinal .. a parahybana nie je draha tak si kupim potom ine a ine pomaly drahsie a drahsie :) lenze tento konicek nema konca :) ...a ked si vezmene nejake zberatelske kusy tak par tisic sa sice odkotula ale budete mat doma unikat :) ja by som chcel B. anitha ... aj ked sa tazko zhana a je to trochu vyssia cenova kategoria .. ale to baumgarteni tiez ;) ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Júla 2007, 12:19

ako pise cvabo, takto sme zacinali asi vsetci co zacali s chovom este ako na strednej ci zakladnej skole.
Ja som podobne najskor kupoval vagansy a parahybany, hned nato smithi a geniculata a potom albopilosumku, boehmei, chromatus hercules aureostriata a uz to slo jedno za druhym :-)
teraz samozrejme davam za pavuky omnoho viac, pretoze lacne druhy, ktore by som si kupil, mi uz skratka došli, v cenovej kategorii 30-200 uz nie je skoro nic.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 12:28

ale bebe este stale by som si vybral nieco v tej kategorii :) nie vzdy ide o cenu .... ved aj vagans nie je drahy ale ocari :) skoda ze nemam ani jednu samicu :( len 2 samce :( ...

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 22. Júla 2007, 12:39

moj najvzacnejsi pavuk je asi Grammostola actaeon ale pre mna su vzacne vsetky pavuky a nezalezi na cene ale podla mna skor na vkuse chovatela,ochote ktoru je do tochto konicku investovat.Ja osobne nepokladam cenu za az tak dolezitu lebo ja sa tesim z kazdeho druhu rovnako :roll:
Naposledy upravil/-a gryf v 8. Júla 2008, 01:25, upravené celkom 3 krát.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Júla 2007, 12:39

ale uz tam fakt nic nie je a ja pavuky ako maculata, Usambara, calcerata a podobne nechcem :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 12:43

este stale tam nie napr. P.regalis,fasciata,A.brockelhursti.N.carapoensis a podobne ....

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Júla 2007, 13:26

no tieto druhy ja mam :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 14:53

mne chyba este par druhov v tejto cenovej relacii a chcel by som ich ale na trhu nie su ... :( ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 22. Júla 2007, 17:55

no moje najvzacnejsie su asi ephebopus ... to je moje zlatko a chromatopelma uz velka ......, ale chcem vsetky druhy poeciek .... ale su drahsie takze si musim pockat na trvaly pracovny pomer ......., :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 22. Júla 2007, 19:30

Ahoj

Pohode by som dal. Keby som mal z coho aj viac, no niektorym druhom sa neda odolat :)
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Júla 2007, 19:31

Mojím najvzácnejším druhom, je G. grossa, C. crawshayi, a tiež H. lividum. Hoci H. lividum chová viac chovatelov, zaslúži si svoje miesto v rebríčku najvzácnejšieho pavúka. Aj Pterinochilusy ma tiež veľmi fascinujú ich prchká povaha a tá agresivita niečo úžasné. Taktiež za krásneho pavúka považujem H. maculatu, no aj napriek tomu, že má extrémne silný jed, cenovo je ľahko dostupná podobne ako Pterinochilusy. V budúcnosti, ked budem mať viac času, trúfol by som si i na niektoré Avicularie, či na Xenesthisa immanisa. Mojím snom je tiež Megaphobema mesomelas, ktorú nechová len tak niekto ! Pavúky, ktoré tiež považujem za perly chovu sú Phormictopus cancerides can., Acanthoscurrie (aj ked mnoho druhov je farebne nevýrazná na nich ma facsinuje práve ich žravosť), ktoré uprednostňujem pred farebnejšími a lákavejšími brachypelmami. Aj lacný Nhandu chromatus si zaslúži svoje miesto v chove, a častokrát ho veľa chovateľov nevie ani poriadne chovať.
Z rodu Nhandu sa mi najviac páči N. carapoensis, ktorý by mal pribudnúť do môjho chovu v najbližších mesiacoch podobne ako niektoré druhy Acanthoscurrií.
Ak žije chovateľ srdcom, a naplno sa venuje svojim zverencom, tie sa mu odvdačia svojou krásou a ukážu mu svoju povahu a spôsob života akým žijú vo voľnej prírode.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 23:06

Ak žije chovateľ srdcom, a naplno sa venuje svojim zverencom, tie sa mu odvdačia svojou krásou a ukážu mu svoju povahu a spôsob života akým žijú vo voľnej prírode.

casom uvidis ze ked ti nieco umrie hoci sa o to budes starat vzdy je to to naj .... aj ked sa staras a hickas to ....

a ako si to myslel s tym chovom chromatus ? mam ich par doma a nejake extrem naroky nepotrebuju ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 25. Júla 2007, 19:55

cvabo napísal:
Ak žije chovateľ srdcom, a naplno sa venuje svojim zverencom, tie sa mu odvdačia svojou krásou a ukážu mu svoju povahu a spôsob života akým žijú vo voľnej prírode.

casom uvidis ze ked ti nieco umrie hoci sa o to budes starat vzdy je to to naj .... aj ked sa staras a hickas to ....

a ako si to myslel s tym chovom chromatus ? mam ich par doma a nejake extrem naroky nepotrebuju ....
cvabo pretože niektorí ho chovajú ako zemného ked je mláda a môže sa stať že potom zle prijíma potravu, mám už 5 zv. a už sa tak nezahrabávajú ako malé chromatusy. A chromatus ako hovoríš nepatrí medzi náročných chovancov, ale zaslúži si pozornosť, mne sa celkom páči, a aj jeho povaha sa mení dospievaním. Ich nevýhoda je že ked sú malé vobec ich nevidiet, či len málokedy, cvrčky či múčnaky len tak miznú. No ako chromatus rastie je schopný bránit sa, už sa tak intenzívne neskrýva.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 26. Júla 2007, 08:20

razor kazdy pavuk sa snazi skryvat pod zem ked je maly a ako rastie tak sa menej boji ... mam par chromatusov a vsetky od 1zv niektore uz ako nynfy a viem ako sa chovaju ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Júla 2007, 17:39

sory cvabo to je, ale velká blbosť čo si napísal, že ,,všetky,, pavúky sa skrývajú ked sú mladé to nie je pravda. ak máš na mysli chromatusy tak to ano, ale všeobece nie, napr. taky phormictopus ci theraphosa, vobec sa nezahrabáva pod zem, čo brachypelmy, grammostoly, sory ale zase si napisal len tak všeobecne. Ano to maš pravdu, že väčšina sa zahrabáva no nie všetky ! Ak si mal na mysli že sa skrývajú vo svojom prirodzenom prostredí to máš pravdu, pretože je známe že pavúky patria medri nočné lovce a tak sa snažia skrývať pred slnečným svetlom, ale zase je to tak všeobecne nie všetky druhy žijú na savane či na polopúšti.
Na rozdiel od teba mám len 30 pavúkov a viem, ktorí sa zahrabával a ktorý nie, ty más cez 400 a trepneš takú hovadinu.
Vo včeobecnosti platí, že stromové sa skrývajú všetky druhy, norové tak isto, ale u zemných to nie u všetkých druhoch platí.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 26. Júla 2007, 19:41

Nechytajte sa za slovicka ! , napisal to dobre skoro 3/4 pavukov sa hrabu ked su mlade ... a stavim sa ze ti najdem aj Theraphosu ktora sa zahrabala ... obaja mate pravdu len jeden je detailista a druhy je len tak " vo vseobecnosti "

- vcera som dal za jedneho 2 000 Sk :) a som rad ze ho mam ... ked je tento topic o tom ci das niekolko tisic ... a zajtra idem po druheho za 2 500 Sk ... foto je aj na titulke mojej stranke ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Júla 2007, 20:40

pixel to vyriesil statočne, myslim že mám pravdu aj ja aj cvabo, :wink: 200 sk :-) ta kto je great
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď