teplomer-vlhkomer

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Peter G.
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20. Apríla 2018, 09:13
teplomer-vlhkomer

Príspevok od užívateľa Peter G. » 20. Apríla 2018, 09:32

kam najlepšie umiestniť snímač teploty a vlhkosti? predpokladám, že do tej časti terária, ktorú nebudem priamo vlhčiť. radšej bližšie k substrátu alebo vyššie (jedná sa o B. smithi)? ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: teplomer-vlhkomer

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Apríla 2018, 19:54

Ahoj doprostred, pripadne hore, u B. smithi je ti zbytocny. Staci ak budes udrziavat polovicu substratu vlhku (nie premocenu) a dodrzis potrebnu vzdusnu vlhkost.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: teplomer-vlhkomer

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Apríla 2018, 23:06

viewtopic.php?f=5&t=443&p=45729&hilit=vlhkomer#p45729

z mojich skusenosti je teplomer a vlhkomer pri zaciatocnikovi skor na skodu ako na osoh. jednak si na 99% kúpia lacny smejd, ktory sice vyzera pekne ale vysledok je stejny ako by si do terarka nalepil kompas- rucicka nieco ukazuje, ale čo z toho?!
tiez to mladych chovatelov nutka drzat v terariu "dokonale labolatorne podmienky", takze neustale otvaranie/zatvaranie teraria, denodenne rosenie a pod. cim sa pavuk zbytocne stresuje

takze tak ako ti uz poradili: raz za tyzden naliat do rohu vodu a drzat vlhky roh, izbova teplota a minimum manipulacie :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
Re: teplomer-vlhkomer

Príspevok od užívateľa richard212110 » 20. Januára 2019, 15:08

zdravim chcel by som si kupit nejaku aviculariu ale problem vidim vo vlhkosti viem ze ma mmat cca 70-80 a rosit najlepsie vecer ale neviem ako jej tu vlhkost odmerat chcel som si kupit nejaky vlhkomer ale tie lacne za 6e mi nepridu zrovna presne a 20e sa mi zato davat nechce tak nemate to nejako odsledovane ze ako casto rosite a tak?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: teplomer-vlhkomer

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 22. Januára 2019, 08:05

vlhkost najlepsie odmerias vlastnym nosom. zajdi si do nejakej starej vinnej pivnice a rovnaky vzuch by si mal dosiahnut i v terarku.
dosiahnes to mokrym substratom (avicularie moc casto na substrat nezliezaju takze kludne moze byt par dni i bahno)... to znamena 1x do tyzdna vliat pohar vody (mnozstvo zavisi od velkosti teraria) velmi dolezite je v tomto pripade odvetravanie aby ti veci neplesniveli. :!:
vitany efekt zarosenia sien dosiahnes napriklad pri kratkom zimnom vetrani izby. :wink:

a denna doba kedy to budes robit viac menej nehra rolu ... skor by som povedal ze denna doba (kedy su pavuky menej aktivne) je vhodnejsia ako vecer kedy pavuky ozivaju

precitaj si temy o chove nielen avicularii ale celkovo stromakov ... vela info o chove sa da aplikovat i z chovu inych rodov :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
Re: teplomer-vlhkomer

Príspevok od užívateľa richard212110 » 22. Januára 2019, 18:24

super diki toto nieje moj prvy pavuk a co to o chove uz viem len ja mam takych pavukov co nepotrebuju az taku velku vlhkost a ma to tak napadlo ze ako je to pri takom druhe ako je avica ktory potrebuje tu vlhkost vacsiu a hlavne je viac haklivejsia v malych zvlekoch tak aby som predisiel nejakym problemom :D :D


Napísať odpoveď