Chromatopelma cyaneopubescens

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 4. Augusta 2017, 21:40

chromatopelmy su celkovo impulzivnejsi druh ... no aj u nich sa prejavuju tie pozvlekove zmeny ked sa z totalneho nervaka stane flegmatik ktory nevypusti obranny chlp ani pri vybuchu bombyna naopak :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Idu
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19. Júla 2010, 22:36
Bydlisko: Medzev
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa Idu » 1. Októbra 2017, 16:51

zviretom napísal:Zdravím, zdají se vám vaše Chromky agresivní? Mám dva jedince v 5 svleku a skáčou i po pinzetě :D podmínky mají podle mě v pohodě :wink:
U chromatopelmy som si vychoval viacero mladat az do adultu. Vsetky moje jedince boli skor mierne, neagresivne pavuky max. pustili par chlpkov, ale to uz fakt pri extremnom vyrusovani. Maju svoje obdobie cca 6-9 zvlek, pocas ktoreho si, obcas dovolia nejaky obranny postoj, ci vypad po pinzete ako pises (mozno puberta :D )
neskor sa mi vzdy ukludnili a adultne jedince boli vsetko kludne, rozvazne pavuky. Tak musis uz len par zvlekov vydrzat... urcite sa najdu ale aj vynimky :?

napriklad pri poslednom zvleku zostal adult samici napoli prilepeny stit karapaxu zo starej zvlecky. Tak som jej to navlhcil, trocha pockal a skusil pinzetou odstranit... Ocakaval som ze bude riadne vystrajat, no ona sa iba zakazdym snazila stiahnut hlbsie do terarka. Ked uz nemala kam, vykopala par chlpkov a to bolo vsetko. Pritom som ju trapil nejake 2-3 min kedze to neslo moc dole. Neviem si predstavit, ze by sa mi toto stalo pri nejakom fakt agresivnom druhu :roll:

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
velkost boxu pre chromatopelmu

Príspevok od užívateľa richard212110 » 4. Decembra 2018, 17:14

dobry den chcel by som sa opytat aky cca velky box mam pouzit pre chromatopelmu cyaneopubescens v 4 zvleku (+- 2cm v tele) preto ze je to vtackar zemny ale aj stromovy dufam ze tato otazka nebude vadit :D

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Decembra 2018, 17:18

Chovaj ju normalne ako zemny druh, momentalne jej postaci hocijaka "salatovka" primerana jej velkosti napr: 500 ml - 142x118x50 mm.

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa richard212110 » 1. Februára 2019, 11:52

čaute pred 4 dňami sa mi zvliekla chromka ale keď jej dávam švába tak ho uplne ignoruje skúšal som jej pri otvore trošku šúchať so špajdlou a na to reagovala. môže to byť tým že pred tým jedla len cvrčkov alebo že neni ešte uplne vytvrdnutá? lebo 5 zvl pavuk by podla mňa už mal byť po 4 dnoch stvrdnutý.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa Sceptic » 1. Februára 2019, 18:18

Ahoj... urcite ju este par dni nechaj bez jedla (nemusi byt vytvrdnuta), skor by som jej tam hodil nieco koncom buduceho tyzdna.

richard212110
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 4. Decembra 2018, 17:00
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa richard212110 » 2. Februára 2019, 17:10

no skusil som jej dať menšieho švaba a chytila ho ale ďakujem za odpoveď

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Chromatopelma cyaneopubescens

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 30. Apríla 2019, 16:18

0,1
Obrázok

1,0
Obrázok

parenie
Obrázok

musim sa priznat, ze priebeh parenia som nesledoval. vecer cca o 21:00 som nahnal samca do "pariaceho boxu" v ktorom uz par dni byvala samicka. dlho dlho ziadna odozva, tak som si popri tom pustil film :) . siel som spat a samca rano nasiel ziveho v opacnom rohu. co sa cez noc dialo netusim. :D
pravdu povediac, od tohto pariaceho procesu vela neocakavam, nakolko je samicka celkom pokrocilejsieho veku (cca 9mesiacov od posledneho zvleku).
samca si podrzim a dufam ze preukaze rovnaku odolnost a zivotaschopnost i po pripadnom zvleku samice :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď