Posobenie jedu

Diskusia hľadom iných pavúkov, slovenské pavúky, wolfspiders, reclusa, čierna vdova, Nephila spp. a iné

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:
Posobenie jedu

Príspevok od užívateľa miselino » 12. Augusta 2006, 10:09

Velmi by ma zaujmalo ako vseliako dokaze jed roznych pavukov (teda aj inych ako Theraphosidae) posobyt na ludsky organizmus pripadne korist, co to vlastne obsahuje (teda z akych latok je jed zlozeny) a tak, nervovoparalitycky, na dychacie ustrojenstvo, pocul som uz o zarazani krvy alebo take nieco, dakujem

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 17. Augusta 2006, 19:12

Please daaku info by som prijal, velmi rad by som sa o tom dozvedel viec no momentalne nemam cas zhanat informacie sam...praca

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 18. Augusta 2006, 11:34

http://www.lasiodora.sk/index.php?clano ... itereports tu si precitaj ako posobil jed na rozlicnych ludi po uhryznuti rozlicnymi druhmi...

miselino
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 12:39
Bydlisko: TT - ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa miselino » 18. Augusta 2006, 17:08

cital... ale to co som myslel je trocha "odbornejsie", najky toxikologicky rozbor, rozne stadia posobenia jedu atd.


nieco ako toto len v slovenskom vydani, lebo nieto casu prekladat
http://www.emedicinehealth.com/black_wi ... .htm#Black Widow Spider Bite Symptoms

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 28. Júla 2007, 20:03

ja som cuital ze pri uhryznuti si treba dat na ranu bud studeny alebo horuci obklad,uz neviem presne :lol: ,treba vyskusat co nebude boliet.a nemalo by sa dezinfikovat rana alkoholom alebo nejakymi dezinf.prostriedkami na baze alkoholu lebo moze dojst k trvalemu poskodeniu criev.ne viem co je na tom pravdy :).este sa mi to nestalo klop klop klop :)

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 28. Júla 2007, 20:56

sklipo napísal:ja som cuital ze pri uhryznuti si treba dat na ranu bud studeny alebo horuci obklad,uz neviem presne :lol: ,treba vyskusat co nebude boliet.a nemalo by sa dezinfikovat rana alkoholom alebo nejakymi dezinf.prostriedkami na baze alkoholu lebo moze dojst k trvalemu poskodeniu criev.ne viem co je na tom pravdy :).este sa mi to nestalo klop klop klop :)
som tiez pocul ze studene alebo horuce len to je pruser ze jedno praveze urychluje postup jedu ked dobre pametam :D a druhe spomaluje

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 28. Júla 2007, 21:09

Pokial viem,tak tepla voda rozsiruje cievy,takze jed sa bude akurat rýchlejšie šíriť.

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 28. Júla 2007, 21:11

ne ne....aj to tam bolo spominane v tom clanku.fakt neviem ci aj nie ta tepla voda.tu nejde o jed.on sa ti rozsiri tak ci tak.tan ide skor o tu neznesitelnu bolest bud tepla alebo studena voda ju dost ztlmi.a neviem ci aj nie ta tepla....a nemudruj dudo ok??? :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 28. Júla 2007, 21:14

No,ved skús a potom povedz,ale s horúcou budeš vreštať jak piliňák :D

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 28. Júla 2007, 21:15

ved vravim ze neviem ci tepla ci studena.fakt...davno som to cital.hadat sa nejdem :)

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 28. Júla 2007, 21:16

tak podla mojho skromneho nazoru tepla voda rozsiruje cievy ale tym sa jed rychlejsie presuva dalej ale zas to menej boli ....takze bud studena a spomalis jed a bolest jak svina alebo naopak...

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 28. Júla 2007, 21:17

je to mozne,fakt neviem.kuknem to niekde ale zajtra,musim frcat

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 28. Júla 2007, 21:19


lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 31. Augusta 2007, 20:16

miselino napísal:Please daaku info by som prijal, velmi rad by som sa o tom dozvedel viec no momentalne nemam cas zhanat informacie sam...praca
tu nieco je http://www.arachnomania.cz/clanky.php?c ... 1&offset=0

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín

Príspevok od užívateľa sharky » 23. Októbra 2010, 20:07

cawte je Lycosa abnormis toxicky vyznamna ?
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 23. Októbra 2010, 21:37

asi ako nasa syngoriensis
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 24. Októbra 2010, 13:38

Dudo napísal:Napr. tu je jeden príklad http://www.spidy.goliathus.com/kousnuti ... theria.php
no podla mna je viac-menej jedno, ci sa mi jed dostane do celeho tela hned alebo o nieco neskor, takze urcite nie je objektivne povedat, ze som spravil blbost, ked som si dal teplu vodu na zasiahnute miesto, lebo ak by si dal mozno studenu vodu, tak by mal urcite podobne tazkosti, lebo v tele ma stale take iste mnozstvo jedu a kedze tepla voda zmiernuje bolest, tak mozno pri oplachovani studenou vodou by mal este väcsie bolesti.

co sa tyka zmiernenia bolesti, tak urcite treba pouzit teplu vodu.

a mna by zaujimalo ked sa mi vplyvom studenej vody lokalne zuzia cievy o kolko sa mi jed dostane do celeho tela neskor. ak sa bavime o niekolkych sekundach, minute, dvoch (ja neviem kolko) tak to asi velmi nema vyznam

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Októbra 2010, 14:28

rey_619 napísal:
Dudo napísal:Napr. tu je jeden príklad http://www.spidy.goliathus.com/kousnuti ... theria.php
no podla mna je viac-menej jedno, ci sa mi jed dostane do celeho tela hned alebo o nieco neskor, takze urcite nie je objektivne povedat, ze som spravil blbost, ked som si dal teplu vodu na zasiahnute miesto, lebo ak by si dal mozno studenu vodu, tak by mal urcite podobne tazkosti, lebo v tele ma stale take iste mnozstvo jedu a kedze tepla voda zmiernuje bolest, tak mozno pri oplachovani studenou vodou by mal este väcsie bolesti.

co sa tyka zmiernenia bolesti, tak urcite treba pouzit teplu vodu.

a mna by zaujimalo ked sa mi vplyvom studenej vody lokalne zuzia cievy o kolko sa mi jed dostane do celeho tela neskor. ak sa bavime o niekolkych sekundach, minute, dvoch (ja neviem kolko) tak to asi velmi nema vyznam

Ach ...,

vyskusaj si to :)

A neni jedno kolko a ako rychlo sa ti dostane jedu do obehu. Je to velmi dolezite. Taktiez chladenie rany sposobuje stiahnutie ciev - co je ziaduce. Pri teplej vode dokonca moze byt bolest silnejsia ako pri studenej - opytaj sa mojho kamosa. Ten nepouzil ani teplu, ani studenou vodu. Oba neznesitelne boleli. Len roznym sposobom.


Treba pit vela , velmi vela vody. Byt pokojny a t d.

Pri zuzenych cievach sa jed dostava pomalsie do obehu, ale jeho strebavanie nezastavuje. To znamena, ze si takto chranis aj ostatne , dolezitejsie organy ako je prst ci ruka. V mieste koncentracie jedu sa bude nadalej vstrebavat aj ked budu zuzene cievy. Tak co najblissie pri mieste penetracie mozes chladit, a nemusi to byt voda.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 24. Októbra 2010, 15:09

adi napísal: Pri teplej vode dokonca moze byt bolest silnejsia ako pri studenej - opytaj sa mojho kamosa.
ja co som cital, tak prave v teplej vode bolest povolila a pri studenej bola neznesitelna
adi napísal: Pri zuzenych cievach sa jed dostava pomalsie do obehu, ale jeho strebavanie nezastavuje. To znamena, ze si takto chranis aj ostatne , dolezitejsie organy ako je prst ci ruka. V mieste koncentracie jedu sa bude nadalej vstrebavat aj ked budu zuzene cievy. Tak co najblissie pri mieste penetracie mozes chladit, a nemusi to byt voda.
to je pochopitelne, ze sa nezastavi vstrebavanie, ale tak na co potom zuzovat cievy? neviem ako si to myslel, chranit si takto dolezite organy, ked sa to aj tak vstrebava, len pomalsie. jed tam aj tak bude a take iste mnozstvo, len neskor

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Októbra 2010, 15:33

jed sa postupne rozkladá..a kedže sa do celého tela dostane neskôr, aj menej pôsobí..aspoň trochu..a..ja by som povedal, že pri teple bolí viac, ako pri zime....niektoré lokálne anestetiká sú na báze chladenia ;-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Októbra 2010, 15:39

pri zuzenych cievach sa jed koncentruje na jednom mieste, to je napr. v ruke, a tam sa aj viac vstrebe. Takze do tela k vnutornym organom a pod sa ti dostavi mensie mnozstvo jedu. Ruka ta mozno bude saleno boliet, ale riziko poskodenia organov, pripadne vacsie komplikacie pri intoxikacii bude ovela mensie.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 24. Októbra 2010, 16:45

adi napísal:pri zuzenych cievach sa jed koncentruje na jednom mieste, to je napr. v ruke, a tam sa aj viac vstrebe. Takze do tela k vnutornym organom a pod sa ti dostavi mensie mnozstvo jedu. Ruka ta mozno bude saleno boliet, ale riziko poskodenia organov, pripadne vacsie komplikacie pri intoxikacii bude ovela mensie.
tak tak :-) ..radšej bolesť jednoho miesta, ako rozklad orgánu a následná bolesť :-)

mTx
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 3. Septembra 2010, 19:12

Príspevok od užívateľa mTx » 24. Októbra 2010, 20:23

Čiže je výhodnejšie pri pokusaní napr. zaviazať ruku nad ranou ?

A čo si myslíte o známom "triku" s vycucávaním a vypľúvaním jedu ústami ? :D

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Aero » 24. Októbra 2010, 20:32

mTx napísal: A čo si myslíte o známom "triku" s vycucávaním a vypľúvaním jedu ústami ? :D
Túto skvelú filmovú scénu ktorú obsahuje každý správny americký film by som v praxi radšej vynechal :-D

K sťahovaniu ... je to možnosť ale neviem či najlepšia ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

mTx
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 3. Septembra 2010, 19:12

Príspevok od užívateľa mTx » 24. Októbra 2010, 20:43

Súhlasím, pýtal som sa, pretože mi pripadá dosť hlúpe cucať jed s rizikom, že určité množstvo ti môže ostať v ústach. Myslíte že by jed mal rovnaké účinky aj po požití jedu ? A či by vôbec mal nejaké účinky ?


Napísať odpoveď