Váš najvzácnejší pavúk...

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

...dali by ste za vzácny druh aj niekoľko tisíc?

áno
60
67%
nie
29
33%
 
Celkom hlasov: 89

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 27. Júla 2007, 00:14

PiXeL napísal:Nechytajte sa za slovicka ! , napisal to dobre skoro 3/4 pavukov sa hrabu ked su mlade ... a stavim sa ze ti najdem aj Theraphosu ktora sa zahrabala ... obaja mate pravdu len jeden je detailista a druhy je len tak " vo vseobecnosti "
prave tie detaily su to, co odlisuje odbornika od laika.

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 27. Júla 2007, 06:45

moj naj je b.emilia asi aj preto lebo je jediny akeho mam zatial. Som na "zaciatku" uvidim jak sa to bude vyvyjat, ale uz som si objednal dalsich dvoch, mozno taktiez casom sa to rozrastie :wink:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 27. Júla 2007, 07:33

Razor nehnevaj sa ale en chcem povedat ze ked je pavuk maly tak si mysli ze je zranitrelny a zakopava sa lebo si mysli ze pod zemou mu hrozi menej nebezpecenstva vychoval asi 40 chromatusov do cca 5zv. a viem co to je ... a jasne ze vacsie pavuky ako theraphosy ci phormictopsy neskryvaju ved su velke uz ako 1zv ... tak naco by to robili ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Júla 2007, 09:36

bebekexxx napísal:
PiXeL napísal:Nechytajte sa za slovicka ! , napisal to dobre skoro 3/4 pavukov sa hrabu ked su mlade ... a stavim sa ze ti najdem aj Theraphosu ktora sa zahrabala ... obaja mate pravdu len jeden je detailista a druhy je len tak " vo vseobecnosti "
prave tie detaily su to, co odlisuje odbornika od laika.
diplomaticka odpoved :) ale suhlas / dnes mi pribudol T. blondi adult samica / spracujem foto a zaslem casom / ....
Naposledy upravil/-a PiXeL v 27. Júla 2007, 16:00, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 27. Júla 2007, 10:08

cvabo napísal:Razor nehnevaj sa ale en chcem povedat ze ked je pavuk maly tak si mysli ze je zranitrelny a zakopava sa lebo si mysli ze pod zemou mu hrozi menej nebezpecenstva vychoval asi 40 chromatusov do cca 5zv. a viem co to je ... a jasne ze vacsie pavuky ako theraphosy ci phormictopsy neskryvaju ved su velke uz ako 1zv ... tak naco by to robili ?
preco potom v prirode ziju theraphosi v norach niekedy aj viac ako pol metra hlbokych????????? :?:

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 27. Júla 2007, 11:05

nehadajte sa... zalezi od jedinca a od podmienok chovu.

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 27. Júla 2007, 11:19

terno napísal:
cvabo napísal:Razor nehnevaj sa ale en chcem povedat ze ked je pavuk maly tak si mysli ze je zranitrelny a zakopava sa lebo si mysli ze pod zemou mu hrozi menej nebezpecenstva vychoval asi 40 chromatusov do cca 5zv. a viem co to je ... a jasne ze vacsie pavuky ako theraphosy ci phormictopsy neskryvaju ved su velke uz ako 1zv ... tak naco by to robili ?
preco potom v prirode ziju theraphosi v norach niekedy aj viac ako pol metra hlbokych????????? :?:
mal som t.blondi, mala podmineky na to, aby si urobila noru, tak si ju aj urobila, bol to cca 6-7cm v tele jedinec

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 27. Júla 2007, 11:23

a aby som sa vyjadril aj k teme, tak moj najvzacnejsi pavuk je momentalne asi cyriopagopus sp.blue 2

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 27. Júla 2007, 13:24

terno napísal:
cvabo napísal:Razor nehnevaj sa ale en chcem povedat ze ked je pavuk maly tak si mysli ze je zranitrelny a zakopava sa lebo si mysli ze pod zemou mu hrozi menej nebezpecenstva vychoval asi 40 chromatusov do cca 5zv. a viem co to je ... a jasne ze vacsie pavuky ako theraphosy ci phormictopsy neskryvaju ved su velke uz ako 1zv ... tak naco by to robili ?
preco potom v prirode ziju theraphosi v norach niekedy aj viac ako pol metra hlbokych????????? :?:
ano TERNO ma pravdu , v prirode sa hrabu a hrabu ... ak neverite dolozim aj fotodokumentaciu ... tak nepiste nieco co je diskutabilne natolko ako je ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 27. Júla 2007, 14:33

napr. ja chovam od malicka 5 druhov grammostol a ani jedna sa mi nikdy nezahrabala hoci lignocelu mala viac ako dostatok.

Zo skusenosti sa mi zahrabavaju Aphonopelmy (seemanni, caniceps), moderatum a anax nie.
Nhandu - vulpinus, chromatus, carapoensis a coloratovillosum.
Brachypelmy - vsetky okrem auratum atd... ja som toho nazoru ze vsetky sa nezahrabavaju, hoci vsetky sa schovaju ak maju moznost

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 27. Júla 2007, 16:47

terno uz si sem pisal ze mas viacej linii blondi a viem ze sa zahrabavaju v prirode ale ked kolko % z nich co mas doma sa ako mlade zahrabavali ?

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Júla 2007, 19:25

ešte chcem dodať, že sa zahrabáva aj Aphonopelma bicoloratum. Pterinochilusy do 7 zv, majú svoje pavucinové zámotky, bud na pode, alebo v nej no do obrovských hlbok nejdú. Od toho 7 zv. už pterinochilusy žijú nad zemou, vo svojich pavučinových zámotkoch.A musím súhlasit s bebekexxxom, pretože tu na fore sa snažíme aby sa iní chovatelia viac naucili, a poučili zo svojich chýb, ktoré veľmi často robia pri chove pavúkov. Vy čo tu píšete na forum ste určite všetci skúsení pavúčiari a poskytnete sem len užitočné info, a nie žiadne táranice. hoci som sem písal blbiny aj ja, ale poučil som sa a snažim sa sem písat len také vety, ktoré môžu neakému chovatelovi pomôcť. Hádky nič neriešia, snažme sa ich preto eliminovať, alebo ich vyriešme s chladnou hlavou.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Júla 2007, 19:29

cvabo napísal:Razor nehnevaj sa ale en chcem povedat ze ked je pavuk maly tak si mysli ze je zranitrelny a zakopava sa lebo si mysli ze pod zemou mu hrozi menej nebezpecenstva vychoval asi 40 chromatusov do cca 5zv. a viem co to je ... a jasne ze vacsie pavuky ako theraphosy ci phormictopsy neskryvaju ved su velke uz ako 1zv ... tak naco by to robili ?
pavúk si myslí? tomu neak nerozumiem, pavúk sa riadi len svojimi inštinktami, a teraz poviem pravý opak, skrýva sa aj phormictopus aj theraphosa, ale NEZAHRABáVAJú SA ! skyť sa pod list alebo pod kôru je niečo úplne iné ako sa zahrabať do zeme.A nechápem prečo by sa mala teraphosa skrývať ked ide o takého obra. To tvrdenie že sa zahrabáva až pol metra do zeme je smiešne. Tomu neverím, ved taký obor naco by to robil, možno sa skryje do neakej nory pol metrovej no urcite si ju nevyhrabe !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 27. Júla 2007, 19:32

a ešte niečo pavúk, ktorý žije ako zemný, sa môže zahrabať pdo zem aby sa chránil pred predátormi, ked sa ide zvliekať, mne to vždy tak robí A. bicoloratum, či malé Acanthoscurrie, hoci nie všetky pár sa nájde, insubtilis, suina, geniculata....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 28. Júla 2007, 07:27

ja viem a preto sa rozpravam o zahrabavani a nie skryvani !
A nechápem prečo by sa mala teraphosa skrývať ked ide o takého obra. To tvrdenie že sa zahrabáva až pol metra do zeme je smiešne. Tomu neverím, ved taký obor naco by to robil, možno sa skryje do neakej nory pol metrovej no urcite si ju nevyhrabe !
odkial mas taku hlupost ??? si precitaj nejaku knihu alebo clanok o theraphosach ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 28. Júla 2007, 11:28

Razor napísal:
cvabo napísal:Razor nehnevaj sa ale en chcem povedat ze ked je pavuk maly tak si mysli ze je zranitrelny a zakopava sa lebo si mysli ze pod zemou mu hrozi menej nebezpecenstva vychoval asi 40 chromatusov do cca 5zv. a viem co to je ... a jasne ze vacsie pavuky ako theraphosy ci phormictopsy neskryvaju ved su velke uz ako 1zv ... tak naco by to robili ?
pavúk si myslí? tomu neak nerozumiem, pavúk sa riadi len svojimi inštinktami, a teraz poviem pravý opak, skrýva sa aj phormictopus aj theraphosa, ale NEZAHRABáVAJú SA ! skyť sa pod list alebo pod kôru je niečo úplne iné ako sa zahrabať do zeme.A nechápem prečo by sa mala teraphosa skrývať ked ide o takého obra. To tvrdenie že sa zahrabáva až pol metra do zeme je smiešne. Tomu neverím, ved taký obor naco by to robil, možno sa skryje do neakej nory pol metrovej no urcite si ju nevyhrabe !
odporucam viacej mysliet ako pisat. Je jedno aky velky pavuk je! Jednoducho sa mozu zahrabavat, dokonca niekde povazuju tieto pavuky za hrabave !!! A to tvrdenie nie je smiesne. To ze tomu nechces uverit ty neznamena ze je to smiesne... Skus viacej citat ...

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 30. Júla 2007, 09:37

Razor napísal: pavúk si myslí? tomu neak nerozumiem, pavúk sa riadi len svojimi inštinktami, a teraz poviem pravý opak, skrýva sa aj phormictopus aj theraphosa, ale NEZAHRABáVAJú SA ! skyť sa pod list alebo pod kôru je niečo úplne iné ako sa zahrabať do zeme.A nechápem prečo by sa mala teraphosa skrývať ked ide o takého obra. To tvrdenie že sa zahrabáva až pol metra do zeme je smiešne. Tomu neverím, ved taký obor naco by to robil, možno sa skryje do neakej nory pol metrovej no urcite si ju nevyhrabe !
vetsiu sprostost som na forach necital poriadne dlho...... to ze su theraphosi najvetsie pavuky neznamena ze v prirode nemaju prirodzenych nepriatelov. Ono asi to bude zniest pre teba dost prekvapujucu ale v juznej amerike neziju len pavuky..... A kto tvrdi ze ked zije v nore tak iba preto ze sa skryva pred predatormi????? V prirodzenom prostredi theraphos sa denne teploty pohybuje okolo 40stupnov ale pritom v norach im boli namerane teploty len okolo 25-27stupnov. To je teplota bezna v nasich chovoch tak mozno preto nemaju theraphosi potrebu sa zahrabavat. Netvrdim vsak ze to nerobia pokial sa im na to nevytvotia vhodne podmienky. Robim momentalne jeden maly pokus co sa chovu (a odchovu) thereaphos tyka, o vysledkoch vas potom budem informovat.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Júla 2007, 10:12

cvabo napísal:terno uz si sem pisal ze mas viacej linii blondi a viem ze sa zahrabavaju v prirode ale ked kolko % z nich co mas doma sa ako mlade zahrabavali ?
v podstate na to som odpovedal v predchadzajucom prispevku.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 21. Decembra 2007, 12:13

Mojim najvzacnejsim chovancom je jednoznacne Poecilotheria subfusca.
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Nerez
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 8. Októbra 2007, 10:00
Bydlisko: Olomouc, CZ

Príspevok od užívateľa Nerez » 19. Februára 2008, 18:44

Moje nejvzácnější je Chromatopelma cyaneobubescens :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 2. Marca 2008, 18:29

[/quote]
pavúk si myslí? tomu neak nerozumiem, pavúk sa riadi len svojimi inštinktami, ![/quote]

oprav ma ak sa mylim ale neospevoval si tu pred casom prave ty ´´badatelnu inteligenciu´´ u P.irminia ?

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 2. Marca 2008, 18:32

kupoval som vecicky..zhruba od 14 do 17 000 sk za kus.. :roll: a zatial spokojnost..no.. :wink:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Marca 2008, 19:24

spiderman napísal:kupoval som vecicky..zhruba od 14 do 17 000 sk za kus.. :roll: a zatial spokojnost..no.. :wink:
ale Full HD LCD sa nerata , kamo :D

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 2. Marca 2008, 19:25

PiXeL napísal:
spiderman napísal:kupoval som vecicky..zhruba od 14 do 17 000 sk za kus.. :roll: a zatial spokojnost..no.. :wink:
ale Full HD LCD sa nerata , kamo :D
vazne za pavuky.. :roll: ....

Užívateľov profilový obrázok
Zdani
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 1. Decembra 2007, 11:01
Bydlisko: Košické Olšany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdani » 2. Marca 2008, 19:25

Premna su najvzacnejsie vsetky kt. mam. :P
B. smithi, P. regalis 2x, B. vagans ,
H. maculata , L. parahybana , P. cambridgei , P. murinus sp."usambara", A.geniculata 2x, H.hercules, H.lividum, b.albopilosum, 2x G.rosea, P.irminia, P.striata, P.pederseni, B.auratum, S.calceata, P.imperator


Napísať odpoveď