Vyváranie kôry, konárov

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 24. Augusta 2007, 09:13

Este k tomu ujdeme H.incei .... tak on teda neusiel :D Nechapem to, do tej krabicky som pozeral asi 5 minut, este som nejake take podozrieve miesta prehrabaval, ze ci tam nahodou niekde nie je .... a nic.

Este stastie ze som tu krabicku mal stale zavretu, a vcera som si robil poriadok tak ze to idem vyprazdnit a umyt a ked som pozrel tak uz mal vytvorenu taku nejaku noru v tom lignoceli :) Heh, taky som bol poteseny :D ale tak ci tak nechapem kde sa mohol schovat ked som ho tam hladal.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 24. Augusta 2007, 09:50

hladal si slabo :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Augusta 2007, 10:01

ono niekedy je tazko hladat ......, bicoloratky su v kuse zakopane ..... a ked som mal este 1-2 zv .... tak najst to bola fuska ......, to som vysipaval z filmovky aj zo substratom ......,

prcky su fajn .. len niekedy nevies ci ho mas alebo kde sa podel :D :? :roll:

:D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Augusta 2007, 10:07

mi nieco hovor :D mi prisla metripelma sp. carabobo vo flakone s min. substratu a hladal som ju :D ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Augusta 2007, 10:25

:P -- to musi byt sranda .... :D ....

ale inak sa da ... ja ked ho nevidim viem ze tam je ..... lebo zdrhnut nemohol ... a zdochnut tiez nie ......,

sice raz som hladal usambaru ...... :? (adult samicu) ...... ale bola extra super maskovana ..... 8)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 5. Septembra 2007, 14:54

Sceptic napísal:na arachnomanii odporuca Iverson pridat proti plesniam do vody manganistan ... pavukovi to neskodi.... manganistan dostanes v kazdej lekarni... Manganistan draselny ma viacej nazvov Kalium Permanganicum alebo hypermangan .... "uvareny" konar nechaj na chvilu v studenej vode do ktorej das zrniecko manganistanu. Takto si mozes osetrit - substrat a podobne.
Zohnal som si že vraj manganistan draselný.
Je to z labaku a je tam napísané : NORMANAL c(1/5 KMnO4) = 0,1 mol/l
Je to ono ??? Je to takej čiernej lesklej farby a vyzerá to ako také jemné kovové piliny. Aké množstvo sa toho používa ?

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 5. Septembra 2007, 14:57

Podla toho kolko mas vody, daj si pozadovane mnozstvo vody, potom tam nasyp trosicku, par zrniecok a ked sa ti to kompletne rozpusti tak podla farby vody, voda by mala byt slabo ruzova ...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Septembra 2007, 15:43

stačí kúpiť od firmy Tatrapet prípravok ktorý sa používa na odčervenie akváriiových rýb. A to je vlastne manganistan draselný KMnO4, ktorý je vhodný aj na premitie lignocelu, či vydezinfikovanie terária. Prípravok sa volá: Bodyguard - antiparasite, je to taká fľaštička s červeným vrchnákom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2007, 15:40

Tak teda ... pred par dnami som si zohnal nove terarium pre moju dalsiu poecku ... a je to uz asi 2-3 tyzdne co mam doma tie konare .... vyvarene, namocene v manganistane .... a 3tyzdne sa mi susia .... dam ich tam a pliesen sa objavila asi za 2 dni, nechapem. Sice je tam urcity pokrok, lebo pri tych predoslych konarov sa mi pliesen objavila po 1 dni :D

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Septembra 2007, 16:05

niekde si urobil chybu, plesne tažko porazíš, sú všade aj vo vzduchu nájdeš ich spory.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Septembra 2007, 20:13

odporucam varit a varit a varit ... pokial drevo nezmekne ......, potom ho oblozime lignocelom , popripade vystriekame roztokom KMnO4, a mozeme podavat .... ako prilohu odporucame stromoveho vtackara :lol: :lol: :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 11. Septembra 2007, 11:01

Tryri napísal:Tak teda ... pred par dnami som si zohnal nove terarium pre moju dalsiu poecku ... a je to uz asi 2-3 tyzdne co mam doma tie konare .... vyvarene, namocene v manganistane .... a 3tyzdne sa mi susia .... dam ich tam a pliesen sa objavila asi za 2 dni, nechapem. Sice je tam urcity pokrok, lebo pri tych predoslych konarov sa mi pliesen objavila po 1 dni :D
Neurobil si chybu nikde a ziadne nezmysly s hypermanganom Ti podla mna nepomozu. Treba najst drevo, ktore neplesnivie. Najlepsia sanca je na brehu riek, teraz ako prsalo, voda stupla a az klesne, na brehoch riek bude vela nanosov. Odtial pozbieraj take drevo, ktore vyzera, ze lezi vo vode uz dlho. Tym padom je velka sanca, ze vsetko, co na nom plesne mohli zozrat uz davno zozrali a preto v terarku uz plesniviet nebude.
Je to sanca tak 50 na 50. Ja som takto nazbieral vzdy drevo, napilil, upiekol v trube aby som pozabijal kadeco co by v tom mohlao byt (bacha, moze sa to chytit horiet, odporucam elektr. trubu a 150 az 200 stup. max) a zaroven sa to vysusilo a potom do terarka. Polovica konarov aj tak zacala plesniviet.
Kedze uz nemam tolko casu sa takto hrat, tak teraz radsej investujem a kupim si korkovu koru.

Z mojich skusenosti vyplyva, ze vymachanie v hypermangane nesposobi, ze drevo nebude plesniviet, mam to odskusane.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 11. Septembra 2007, 21:49

No hej, ja som to uz tiez vzdal s tymi konarmi, neviem, mam s tym zle skusenosti. LOL, teraz ked to pises ... haha, tak ma napadlo ze som si kupil korkovu koru, mam ju doma asi 2 tyzdne a som uplne na nu zabudol .... jezis, ja som idiot :D Inac u nas sa to nepredava v prievidzi, aspon sa mi zda ze som to nikde nevidel ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Septembra 2007, 22:36

Tryri napísal:No hej, ja som to uz tiez vzdal s tymi konarmi, neviem, mam s tym zle skusenosti. LOL, teraz ked to pises ... haha, tak ma napadlo ze som si kupil korkovu koru, mam ju doma asi 2 tyzdne a som uplne na nu zabudol .... jezis, ja som idiot :D Inac u nas sa to nepredava v prievidzi, aspon sa mi zda ze som to nikde nevidel ...
mozes si to aj objednat cez online shop ...

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 15. Septembra 2007, 08:36

čaw, mam dotaz, na fotce tydne od "zetora" je videt ty větve nebo co tam ma a zda se mi že je má nějak povrchově upravené, nějak nalakovane nebo tak.. je to mozne? a myslite ze by to pomohlo proti plesnivěni?
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 15. Septembra 2007, 09:40

Nemas nejaky odkaz na online shop kde si mozem objednat korkovu koru ?
Naposledy upravil/-a Tryri v 17. Septembra 2007, 19:51, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 17. Septembra 2007, 19:05

Tryri napísal:Nemas nejaky odkaz ?
to je na koho?? no jesi na me myslim tu fotku tydne na hlavni strance www.lasiodora.sk/index.php
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 18. Septembra 2007, 13:18

PiXeL napísal:
Tryri napísal:No hej, ja som to uz tiez vzdal s tymi konarmi, neviem, mam s tym zle skusenosti. LOL, teraz ked to pises ... haha, tak ma napadlo ze som si kupil korkovu koru, mam ju doma asi 2 tyzdne a som uplne na nu zabudol .... jezis, ja som idiot :D Inac u nas sa to nepredava v prievidzi, aspon sa mi zda ze som to nikde nevidel ...
mozes si to aj objednat cez online shop ...
Tak som to vcera skusal v chvoatelste, a ked som mu povedal ze chcem korkovu koru tak na mna pozeral ako na debila, ze to este nikdy v zivote nikde nevidel .... ach jaj, to je tazko nieco takto kupovat.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Septembra 2007, 19:05

predpokladam ze chces korkovu koru pravu ... ako koru zo stromu ...., tak to bude tazke .. ale ak by si iba chcel oblozit tera korkom .. tam to isti BauMax ....,

ale korok by som hladal niekde v e-shopoch ... ale nie CZ/Sk .... ale velmi zahranicne :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 18. Septembra 2007, 19:30

Hej .... ja som bol u segry v belfaste a tam to normalne predavali v chovatelstve, mal tam asi taky 2metrovy kus, chytil pilku, odpilil mi a bolo .... lenze ja idiot som si to u nej zabudol ....

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 20. Septembra 2007, 17:49

Tryri napísal:Hej .... ja som bol u segry v belfaste a tam to normalne predavali v chovatelstve, mal tam asi taky 2metrovy kus, chytil pilku, odpilil mi a bolo .... lenze ja idiot som si to u nej zabudol ....
tak nech ti to posle postou ... 8)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 20. Septembra 2007, 18:28

Njn, tiey som nad tym rozmyslal, pretoze ona ma prist az niekedy v decembri, a na to sa mi cakat nechce. Len zase aby to nebola 500 za koru a 1500 za postovne :D

U nich tam aj predavali take machy, to sa mi celkom lubilo. Proste to bola taka guca zelenho machu, ako spagaty to vyzeralo, taky typ machu .... a ked si normalne rosil pavukovi terarko tak ti to tam vydrzalo niekolko mesiacov .... a vyzeralo to aspon trochu zivo to terarko, nie len hlina.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 3. Januára 2008, 16:00

nasiel som krasny konar.ale je taky rozozratý červami.podla vas ked ho riadne vyvarím nezačne plesnivieť ? (to biele je ešte sneh)
Obrázok
Obrázok

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 3. Januára 2008, 16:45

HnnbL napísal:nasiel som krasny konar.ale je taky rozozratý červami.podla vas ked ho riadne vyvarím nezačne plesnivieť ? (to biele je ešte sneh)
Obrázok
Obrázok
Skus a uvidis..ja mam v terarkach mach z lesa a doteraz som tam ziadne roztoce a podobnu haved nenasiel.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 3. Januára 2008, 16:48

ja malo vlhčím.a to len do jedneho rohu daleko od kokosu a konarov.tak je šanca že mi to nezačne plesnivieť


Napísať odpoveď