Theraphosa blondi

Diskusia viazaná na konkrétne druhy vtáčkarov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice
Theraphosa blondi

Príspevok od užívateľa Shadow » 9. Októbra 2007, 13:40

cavte co si myslite o tomto najvecsom pavukovi sveta....mna celkom zaujal mozno si ho dakedy v buducnosti opatrim....... este prikladam jedno podla mna super video.... mna sa hrozne paci ... http://www.youtube.com/watch?v=5MLcHBWXsJk t blondi v akcii
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 9. Októbra 2007, 14:38

No k tomu videu...pekna piiip davat T. blondi v 7 zv. skrecka, predsa len ten skrecok ma na labkach take male pazure a keby lepsie zasiahne...ale aj na takych ludi musi slnko svietit :( :( :(

Tu si precitas co si o tomto pavukovi pise webmaster...

http://lasiodora.sk/index.php?page=vizi ... osa_blondi

PS: a ten song je od Limp Bizkit-Rollin, tak pred 3-4 rokmi ho davali kazdy den...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 10. Októbra 2007, 15:30

Vizitku som pisal tak aby som sa zameral na druh vseobecne, nie vsetky veci sa daju napisat, lebo sa moze jednat o specifikum daneho jedinca a mohli by chovatela pomylit.

Podla mna je v chove tohto pavuka dolezita vzdusna vlhkost. Vo Francuzkej Guyane byva vzdusna vlhkost v rozmedzi 79 - 96 percent. Netreba zabudnut na vyssi substrat.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 10. Októbra 2007, 19:23

mna fascinuje tou velkostou ....... a spravanim..... a vas co ?
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 11. Októbra 2007, 04:48

...zatial nemam skusenosti s tymto druhom, ale do buducna s T. blondi urcite pocitam. Trochu ma odradza mnozstvo a ucinok chlpkov ktore pomerne casto vycesava. ...ale inak preco nie? A k tomu videu: tak v 7zv. to je naozaj chore, alebo skor znevazenie si toho co prave mi z tolkou radostou chovame :evil:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Októbra 2007, 08:01

sebra napísal:...zatial nemam skusenosti s tymto druhom, ale do buducna s T. blondi urcite pocitam. Trochu ma odradza mnozstvo a ucinok chlpkov ktore pomerne casto vycesava. ...ale inak preco nie? A k tomu videu: tak v 7zv. to je naozaj chore, alebo skor znevazenie si toho co prave mi z tolkou radostou chovame :evil:
vycesava takmer stale , ma ich plny substrat ... a po manipulacii ta svrbi cely clovek :) inac je to fajn pavuk, aj ked som nedavno o jeden adult kusok prisiel ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 11. Októbra 2007, 21:37

...ved to svrbenie. Zo zaciatku som bol voci tomu odolny no teraz mi staci, ked cistim terarko N. chromatus a potom ma este tri dni svrbia ruky. Dost neprijemne :? ...a preto este s blondi vaham.

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 12. Októbra 2007, 02:15

sebra napísal:...ved to svrbenie. Zo zaciatku som bol voci tomu odolny no teraz mi staci, ked cistim terarko N. chromatus a potom ma este tri dni svrbia ruky. Dost neprijemne :? ...a preto este s blondi vaham.
A co tak pouzit rukavice :wink: :wink: :wink:

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Októbra 2007, 03:06

...tie rukavice su skvela pripomienka. Uz dost dlho si vravim ze ich zacnem pouzivat, ale akosi sa k tomu neviem dokopat. Myslim ze je to naozaj nutnost a dik ze si mi to pripomenul, lebo takymto sposobom to budem niekedy velmi lutovat.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Októbra 2007, 08:22

Lukas napísal:
sebra napísal:...ved to svrbenie. Zo zaciatku som bol voci tomu odolny no teraz mi staci, ked cistim terarko N. chromatus a potom ma este tri dni svrbia ruky. Dost neprijemne :? ...a preto este s blondi vaham.
A co tak pouzit rukavice :wink: :wink: :wink:
mas blondi ? myslis si ze rukavice ti pomozu natolko ze to je ok ? , vyskusaj si to ... ja mam blondi a aj ine podobneho charakteru ale rukavice pomozu len maloco ... sak tie rukavice potom musis davat aj dole a pocitis to pri tom , nemaj strach ...

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 12. Októbra 2007, 10:33

PiXeL napísal:
Lukas napísal:
sebra napísal:...ved to svrbenie. Zo zaciatku som bol voci tomu odolny no teraz mi staci, ked cistim terarko N. chromatus a potom ma este tri dni svrbia ruky. Dost neprijemne :? ...a preto este s blondi vaham.
A co tak pouzit rukavice :wink: :wink: :wink:
mas blondi ? myslis si ze rukavice ti pomozu natolko ze to je ok ? , vyskusaj si to ... ja mam blondi a aj ine podobneho charakteru ale rukavice pomozu len maloco ... sak tie rukavice potom musis davat aj dole a pocitis to pri tom , nemaj strach ...
No ja t. blondi nemam, ale nechce sa mi verit tomu, ze rukavice pri vymene substratu ,,pomozu len maloco"...sak ale to nemozes robit cyklistickymi rukavicami:lol: :lol: :lol:...a tie rukavice si nemusis davat dole sam, staci ked zavolas na pomoc mamu, otca, mladsieho surodenca, priatelku ci manzelku popripade, koho mas poruke:)... ps: v buducom prispevku pridam graficky navod ako si davat dole rukavice (ak ho vygooglim)... len ked si nejaky mlady neskuseny chovatel bude v buducnosti pozerat toto forum a uvidi ze skuseny chovatel pise zem rukavice pri vymienany substratu pomozu len maloco tak ich nebude pouzivat a bude sa stazovat, ze ho svrbia ruky...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Októbra 2007, 10:50

1. kup si blondi, pockaj si kym to vsetko " zasere ".
2. daj si rukavice
3. vycisti to cele
4. napis report.
5. a este P.S: mladym chovatelom odporucam pouzivat rukavice, problem to nevyriesi ale v niecom to pomoze :wink:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Októbra 2007, 11:09

rukavice musia pomoct .... a najlepsie chyrurgicke ....., to ked ich pouzijes a mas estze na rukach ... oplachnes vodou a das normalne dole ....., lebo sa ti tam neprichytia chlpky tak ako na platene a pod.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Októbra 2007, 11:41

adi napísal:rukavice musia pomoct .... a najlepsie chyrurgicke ....., to ked ich pouzijes a mas estze na rukach ... oplachnes vodou a das normalne dole ....., lebo sa ti tam neprichytia chlpky tak ako na platene a pod.
jasne ze nie platene , ja som o platenych ani nepisal , mam gumenne rukavice dlhe az po lakte a chlpky citim ... a nie len na rukcah ...
Naposledy ked som to cistil cele , tak som ich citil na krku, na bruchu, na ramene a aj na rukach ... tak ze odporucam potapacsky noprenovy odev , potom sa vysprchovat a mozno sa to dostane len do oci ....

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 12. Októbra 2007, 11:44

adi napísal:rukavice musia pomoct .... a najlepsie chyrurgicke ....., to ked ich pouzijes a mas estze na rukach ... oplachnes vodou a das normalne dole ....., lebo sa ti tam neprichytia chlpky tak ako na platene a pod.
chirurgicke rukavice pouzivam obcas aj ja, hlavne ked urcujem pohlavie pavukov a musim ich chytat po terariu, som casto konfrontovany naslednym vykopavanim. Kedze sa specializujem len na Americke zemne druhy vtackarov vykopavaju priebezne skoro vsetky.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Októbra 2007, 19:24

ja rukavice nepouzivam skoro nikdy .... ale je pravda ze nemam vela pavukov co vykopavaju ...., skor iba take nekopave , ale za to agresivnejsie , ale viem co to je , hlavne ked som nahanal samca chromatopelmy :wink: skrabal som sa 3 dni :shock:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 12. Októbra 2007, 21:57

Tak potom treba narabat velice opatrne a pomaly, pouzity substrat ihned hodit do tasky a zaviazat, neprenasat po celej miestnosti...a pouzit rukavice samozrejme...ak svrbi, neskrabat a ist na pivo...hned budete spokojnejsi a zabudnete na svrbenie.... :D :D :D :D :D

Peter Glofák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26. Októbra 2007, 14:31

Príspevok od užívateľa Peter Glofák » 26. Októbra 2007, 14:51

cavte ludia vaham s kupou blondi mno rad by som sa dozvedel nieco viac aj ked tato stranka mi dala vela len sa mi tu tazsie orientuje bo to tu nepoznam tak prosim o radu kde a ako sa tu da dozvediet viac o tomto druhu vdaka

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Októbra 2007, 15:16

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php ... ght=blondi

ifauna.cz, arachnomania.cz, arachnoboards.com a kopec inych stranok.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 27. Októbra 2007, 16:47

Pani, tie Theraphosy sa Vam raz pekne vypomstia.. Pokajte, reakcie sa budu zhorsovat .. :?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 27. Októbra 2007, 18:50

to je presne to coho sa obavam. Pokial by som sa koli tomu musel casom vzdat niektorych druhov, ktore tiez vykopavaju tak to by ma velmi mrzelo...

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 28. Októbra 2007, 01:35

Cawte.Nechcel som zakladat novu temu tak som to hodil sem.

http://jinpra.wz.cz/fotogalerie/biotop_potok.jpg

Na tej stranke su fotosi domova theraphosi blondi.Celkom pekne to tam ma.. :D

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 29. Októbra 2007, 14:32

Raqua napísal:Pani, tie Theraphosy sa Vam raz pekne vypomstia.. Pokajte, reakcie sa budu zhorsovat .. :?
absolutne nesuhlasim s tym co si napisal. Je pravda ze moze niekto zostat alergicky na ich chlpky ale nie je to pravidlo. Poznam kopec ludi ktory choavaju theraphosi uz kopec rokov a nemaju snimi ziadne problemy.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 1. Novembra 2007, 13:12

terno napísal:
Raqua napísal:Pani, tie Theraphosy sa Vam raz pekne vypomstia.. Pokajte, reakcie sa budu zhorsovat .. :?
absolutne nesuhlasim s tym co si napisal. Je pravda ze moze niekto zostat alergicky na ich chlpky ale nie je to pravidlo. Poznam kopec ludi ktory choavaju theraphosi uz kopec rokov a nemaju snimi ziadne problemy.
A ja poznam mnoho ludi, ktori chovali vykopavajuce pavuky a povedali, ze sa to casom zhorsovalo a zhorsilo sa to natolko, ze ich museli dat prec.
Dokonca aj ja sam na sebe pozorujem, ze moja reakcia na pavuky (a moje nevykopavaju) je citlivejsia po tych rokoch a ked napr. manipulujem so zvleckami alebo s Avic. tak ma potom svrbia ruky, co sa mi volakedy urcite nestavalo.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 2. Novembra 2007, 10:30

samozrejme netvrdim ze sa to nestane. Poznam aj ja kopec ludi ktory casom prestali chovat tieto druhy presne kvoli tomuto ale naopak poznam kopec choavtelov ktory tieto priznaky vobec nespozorovali. Napr. aj ja, a to patria theraphosi, pamphobeteusi a megaphobemi medzi moje oblubence bez ktorych si svoj chov neviem prestavit. I ked sa snazim v poslednom case orientovat viac na Azijske druhy a to hlavne na haplopelmi, chilobrachisi a selenocosmie.... ale nie je to kvoli reakcii na obranne chlpki
facebook: Marek Terno
Obrázok


Napísať odpoveď