..pozor na to! ...útek.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:
..pozor na to! ...útek.

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Októbra 2007, 21:29

..pre tych ktory nemaju vela skusenosti s chovom pavukov a zaroven nevedomky precenuju svoje schopnosti. Tieto videa dufam posluzia ako varovanie pred vyberom nie celkom spravnych druhov pre zaciatocnikov. Vela ludi si mysli ze takeho pavuka dokaze mat pod kontrolou a hrdinsky sa pysia co maju doma bez toho, aby boli opatrny nie koli sebe, ale koli druhym.

http://www.youtube.com/watch?v=HxXrHc9sflA

http://www.youtube.com/watch?v=z2IMc-k3 ... ape%20Fast

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 13. Októbra 2007, 12:56

Toto hraničí skor s blbosťou ako nevedomosťou.Keď ide niekomu proste len o to silou-mocou vydráždiť pavúka a má IQ minimálne 80,tak by to mohol robiť aspoň v uzavretom terárku

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Októbra 2007, 13:48

Moze sa to kludne stat pri neopatrnom cisteni alebo pri podavani potravy. Pavuk sa zlakne a vybehne von, ako ukazka varovania pekny priklad, pre toho kto nechce mat vtackara navolno v izbe.

Suhlasim, co napisal Dudo o prispevok vyssie.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 13. Októbra 2007, 14:39

Presne, preto pavukom podavam stravu ibu pri pootvorenych dvierkach ... aked som musel prenasat poecky, tak jedine vo vani :) (ked utecie tak prikazem 2 dnovu hygienicku prestavku celej rodine a budem lovit :) )

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 13. Októbra 2007, 18:17

velmi pekny priklad toho ako dokazu ptrinochylusy a aj ine rychle vtackare priam sublimovat , .... kraaaasa , ale nechcel by som :?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 13. Októbra 2007, 18:33

Suhlasim ze tieto videa su tvorbou hlupakov, ale ako varovanie je to dobry priklad pre kazdeho. Ja pristupujem vzdy opatrne aby som sa takymto situaciam co najviac vyhol, pretoze to uz potom sranda nieje.

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 16. Marca 2008, 14:41

Ake velke spravit vetracie diery do plastovej nadobky pre 2. zvlek ?
Spravil som ich asi 5cm dlhou nahriatou ihlou, priemer neviem odhad okolo 1-2 mm ale prave citam ze pavuky sa prepchaju aj dost malou dierkou, tak mam strach aby nezduchli...

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 16. Marca 2008, 15:26

Quizath napísal:Ake velke spravit vetracie diery do plastovej nadobky pre 2. zvlek ?
Spravil som ich asi 5cm dlhou nahriatou ihlou, priemer neviem odhad okolo 1-2 mm ale prave citam ze pavuky sa prepchaju aj dost malou dierkou, tak mam strach aby nezduchli...
Síce to sem nepatrí no tie dierky sprav také, aby tade neprepchal hlavohruď a malo by to byť v pohode... Ja to tak robím...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 16. Marca 2008, 15:48

Tryri napísal:Presne, preto pavukom podavam stravu ibu pri pootvorenych dvierkach ... aked som musel prenasat poecky, tak jedine vo vani :) (ked utecie tak prikazem 2 dnovu hygienicku prestavku celej rodine a budem lovit :) )
Presne tak to robím aj ja a nemám problém, no k tomu prenášaniu pavúkov (hlavne stromákov) v kúpelni, vždy im tam porazkladajte predmety - zachráni vám to kopec šedivých vlasov :lol: :lol: :lol:
Mne sa osvedčilo hlavne u P.murinusoch a "Poeckách" porozkladať uz otvorené krabičky (15x15 a menšie). A taký uprchlík vám pri splašení rovno vbehne do otvorenej krabičky a nie do kúpelne ako sa to stalo mne čo nebola žiadna sranda...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Marca 2008, 18:53

Ja som mal teraz dost zaujimavu situaciu, ked som krmil moje H.incei .... mam ich 20 dokopy no a nastal taky dominovy efekt ... vyplasil sa jeden pavucik, ten vbehol do ukrytu dalsieho, tym ho vyhnal a zrazu sa to zacalo tak dost neprijemne hmyrit a kedze som to mal otvorene :) dva vyskocili, ale nastastie som ich pochytal :D

Oni sa vzdy totiz usadia zo 2-3 pri vrchnom okraji a ked ich idem krmit, tak ich musim z tade vyhnat a potom idem krmit.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 10:55

Quizath napísal:Ake velke spravit vetracie diery do plastovej nadobky pre 2. zvlek ?
Spravil som ich asi 5cm dlhou nahriatou ihlou, priemer neviem odhad okolo 1-2 mm ale prave citam ze pavuky sa prepchaju aj dost malou dierkou, tak mam strach aby nezduchli...
naco si to robil nahriatou..hmm.staci kludne studena a ps..ak budu vacsie pavuky tak to rob z opacnej strany lebo ak prepichnes hmotu tak tam ostanu take skrablave miesta ... :wink:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 18. Marca 2008, 12:31

Krabicka je trosku pevnejsia, je urcena do mikrovlnky. Steny su hrube okolo 2mm a nenahriatou ihlou sa to prepichuje tazko. No a tym ze bola nahriata sa mi nevytvorili tie skrablave miesta na opacnej strane vpichu.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 18. Marca 2008, 17:15

tak potom okej..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 23. Marca 2008, 10:41

Vy s tym narobite ... vo vani ? A naco, bezne mi takto behaju Poecky po stole a nestresujem, proste ich odchytim, za chvilu sa unavia, vyzrazia takto sprintit len chvilu ... Ziadny problem.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď