Ako ste si presadili chov vašich krásavcov doma?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 22. Októbra 2007, 18:45

nevrhujem adminom, aby oddelili tuto formikologicku sekciu tejto temy :D
inac skippy robis naozaj zasluznu cinnost - hmyzu nikdy nie je dost :!: :lol:

kurna, to je ale drahy spas na tej stranke, kolonia exotickych mravcov za 100 Eur!!
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 22. Októbra 2007, 19:07

Myslim ze pre toto by to chcelo vlastne forum samo o sebe :lol: ,nebudeme predsa kazit lasiodoru ... ;)

To je pravda ,hmyzu nikdy neni dost ... :)

No 100 EUR ,to sa este zvladnut da ,ale niektore ked prekrocia 600 EUR za samicku ,tak to je uz ina kava ;) ,este ked to skape cestou k tebe .... si mozes hodit maslu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 23. Októbra 2007, 00:03

myslim si ze lasiodoru by to nekszilo , a po dohode by ste z toho mohli tazit obaja ....

nice day
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 23. Októbra 2007, 00:35

Cav

Mravce uz davno hladam aj ja, a chcel by som nieco lacnejsie ale tropicke a velke >D>D

Ja mam docela pekny planik na formikarium, len mravce chybaju.

Prosim ta aky druh mas pod menom lebo je uzasna.

Pre kazdeho najvacsia vyzva je rod Ata :) ale su aj krasne.
Naposledy upravil/-a brachy v 23. Októbra 2007, 00:40, upravené celkom 1 krát.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 23. Októbra 2007, 00:39

preco nemozme spravit na lasiodore topic na mravce ? :) Myslim si a vidim ze to zaujma dost ludi , mna to napriklad zaujalo dostatocne , dokonca az tak ze som si hned objednal :

http://www.darkyzvesmiru.cz/index.php?d ... =&vyrobce=

plus mravce aj gel k tomu ... cele to vislo okolo 1500 KC , co nie je az tak vela na zaciatok ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Októbra 2007, 07:38

Njn, ja som si vcera pokecal so Skippy-m a ten mi vravel ze ten gel je na nic, a po dlhsom rozhovore som sa rozhodol ze s chovom pockam az na jer, pretoze mravce musite dat na zimu zazimovat .... tzn. ze ich date niekde kde je priblizne -5 - +8 stupnov a tam ich mate celu zimu, oni prestanu byt aktvine atd. ... to sa mi moc nelubi :D Ja si radsej pockam na jar a zacnem na plno.

Inac vyroba ,,terarka,, je uplne primitivna, takze zacat s chovom nasich druhov neni ziadny problem. Myslim ze ked uz budem chciet byt ako brachy a zacat chovat nieco exoticke ze to uz bude horsie, ale najskor zacnem s niecim jednoduchsim :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Októbra 2007, 07:40

brachy napísal:Cav

Mravce uz davno hladam aj ja, a chcel by som nieco lacnejsie ale tropicke a velke >D>D

Ja mam docela pekny planik na formikarium, len mravce chybaju.

Prosim ta aky druh mas pod menom lebo je uzasna.

Pre kazdeho najvacsia vyzva je rod Ata :) ale su aj krasne.
Hihi, nepripomina ti toto ten komix o pavukoch ,.... chcem nieco cool a za malo penazi :D Ale ano, na zaciatok by som aj ja chcel nieco podobne, a pokial sa mi to zapaci tak si kupim aj drahsie kolonie.

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 23. Októbra 2007, 16:31

No ... ano ,vyroba terarka pre nase druhy je pomerne jednoducha a zvladne ju kazdy kto ma doma kladivko a nejake male dlato a plochy srobovak a k tomu cca 150 Sk ;) ... pre exoticke druhy to tu nebudem rozoberat ,iked niektore vyzaduju podobny system ...

. PiXelov problem je tiez vyrieseny a bude si moct naplno uzivat svoje pekne gelove terarium :)

Mravec na mojom avatare je clen rodu Polyrhachis , ktory zije v juhovychodnej azii ,robotnica na obr. je velka asi 11mm a je dost pekna :) , hlavne tie ostne... tento druh (predava sa Polyrhachis dives) vyzaduje hotove upravene terarium z akvaria (60-80 l ) ,kde si vytvara hniezdo v starom dreve , pricom priecky si tvori z castic pôdy a listov pozliepanych vlaknom jeho vlastnych lariev ;) ,hovori sa mu taktiez weaver ant ;)

.... nooo Atta :lol: to je trosku ina kava , mal som ich mat tento rok ale z financnych dovodov som to nechal na rok nasledujuci ;) . Atta potrebuje obrovske priestory (pospajane akvaria) ,kde jej na rozzutych listoch (preto ich zbieraju) rastie specialna huba (fungus) , ktorou sa zivia. Je to druh mravca ktory zije iba z tejto polnohospodarskej cinnosti , moc zaujimave
- treba si uvedomit ze kralovna ma produkciu 250 mil vajicok za zivot ,takze rast kolonie je enormny , a teda aj spotreba listia ;) co moze byt v zime problem

Skippy

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 23. Októbra 2007, 16:51

Naposledy upravil/-a PiXeL v 24. Októbra 2007, 09:51, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 23. Októbra 2007, 17:39

Atta kralovna ako si zaklada hniezdo (video) ,pripomeniem ze ten tvor je velky asi 3 - 3,5 cm ,a je vidiet ze kralovna neni leniva ;)
http://www.youtube.com/watch?v=1Q0thsYDIyc

-este som hladal (mam to v jednom filme na DVD o mravcoch) video ,kde vlastne napustili do ich hniezda specialnu latku (ako lepidlo/beton) a to vsetkych zabilo ... potom zobrali bagre a lopaty a skrapky a cele to obrusili tak ,ze zostali iba chodby a komory obtesane ... cele to drzalo pokope ten system , hehe ,ti ludia tam vyzerali ako mysi ake to bolo velike ,asi 15m siroke ;)

Atta v akvariu:

http://img98.imageshack.us/my.php?image ... 638jx8.jpg
http://img98.imageshack.us/my.php?image ... abaya0.jpg

Skippy
Naposledy upravil/-a Skippy v 23. Októbra 2007, 17:41, upravené celkom 1 krát.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Októbra 2007, 17:39

Jasne, o nich som videl nejaky dokument, to bolo super jak vlacili tie listy.

Hmmm, este sa nenasla nejaka nahrada za tie listy ktora moze posluzit aj cez leto ?

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Októbra 2007, 17:43

Genialne to video :D

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 23. Októbra 2007, 17:45

No j ,toto je iny dokument to som v telke este nevidel ,tento ma asi hodinu a je cisto o mravcoch ;) (este mam jeden o Dorylus ,africkych krvilacnych driver ants)

No radi si pochutia aj an ovoci ,ale co sa tyka listov tak najme lupienky a to z ruží ;) ... teda v zime ovocie a kvetiny z baumaxu alebo nejake domace pestovanie rastlin :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Októbra 2007, 17:48

To musi vyjst pekne draho kupovat kvety :D Ja viem ze ked som kedysi choval pakobylky tak som v zime mal znameho v kvetinarstve a ten mi nosil listy z ruzi, oni to tam zahadzovali. Tak mozno by si sa s nimi dokazal dohodnut :D sice neviem kolko toho maju, ale pre celu koloniu asi nie :D

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 23. Októbra 2007, 17:50

Ja som videl jeden super dokument, ze ako vlastne ked isli tie mravce na ,,lov,, tak vysla cela kolonia von, a mali ako keby hlavnu trasu kade isli, a po krajoch tej trasy stali vojaci a strazili ... to sa mi brutalne lubilo.
Neviem aky to bol druh.

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 23. Októbra 2007, 18:02

to je ten dorylus ;) o nom mam ten druhy dokument

- vytazok z toho filmu

http://www.youtube.com/watch?v=aXkEpqoM6oA

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 23. Októbra 2007, 21:23

Cav

No jooo ja chcem velkeho, farebneho, chlpateho a pritulneho :D:D aj chem aby aj aportovol :lol:

Sorry sekol som sa v menne Atta. Ja tak viem ze kazdy druh ma svoju specificku hubu co pestuje pre seba.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 23. Októbra 2007, 21:52

@ brachy

Tak toto je presne to co hladas !!! ale bacha je nebezpecny trosku ;)

http://videovat.com/videos/1934/juicy-f ... t-ant.aspx

:lol: :lol:

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 24. Októbra 2007, 01:34

Heh, ceknite toto...ja som z toho videl kusok uz niekedy v telke...mravce chrania nejake vosky (mozno ich larvy) pred lienkou, ktora ich chce zozrat a staraju sa o ne...ako velmi ich lubia :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xPso1hLeUOg

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 24. Októbra 2007, 14:15

Hej, lebo vosky produkuju nejaku tekutinu ktorou sa tie mravce zivia, takze je to vlastne taka farma pre nich.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 24. Októbra 2007, 15:55

Dobre chlape, davnejsie som sa o to zaujimal, ale potom som tuto myslienku z casovo-priestotrovych dovodov zavrhol. Ale som rad, ze to u nas niekto robi, vymakany chovatelsky smer ! :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 28. Novembra 2007, 21:42

Mna dotiahol k pavukom kamarat-doniesol mi na ruke B. albopilosum a v momente som tomu prepadol...Manzelka, vtedy este priatelka s tym problem nemala a tak sa mi pomalicky zacali zbierat tieto nadherne priserky...Horsie je to, ked pride moja sestra na navstevu. Ta sa boji pavukov od malicka. Nedavno som prisiel za nou s vleckou L. parahybany a myslel som, ze zinfarktuje...

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 1. Decembra 2007, 20:55

ja som pavuka kupil doniesol ... celkom sa im to pacilo ... tak som si o tyden kupil dalsieho uz sa im to nepacilo ... a idem si kupit dalsieho ... ale pocul som o takom pripade ze chalanovy kupila mama pavuka za trest a musel sa onho starat ... ale ze uz ho ma dlho a asi rok mu nedal zrat a ze stale zije ...

Užívateľov profilový obrázok
sexisexo
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20. Decembra 2007, 18:57
Bydlisko: SV
Kontaktovať užívateľa:
heh

Príspevok od užívateľa sexisexo » 7. Januára 2008, 09:59

no ako inak jednoducho a logicky :-) najprv jedneho maleho a ked zvykli ze nieco mam doma tak dalsich som priniesol teraz ich je 9 :) heh ale to zalezi od rodicou nho 8)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East
Re: heh

Príspevok od užívateľa Chruno » 7. Januára 2008, 10:43

sexisexo napísal:no ako inak jednoducho a logicky :-) najprv jedneho maleho a ked zvykli ze nieco mam doma tak dalsich som priniesol teraz ich je 9 :) heh ale to zalezi od rodicou nho 8)
U nás to nezáleží od rodičov ale od mojich blbých sestier... Asi ich vysťahujem z bytu : D


Napísať odpoveď