FOTKA TYZDNA

Tu s vami radi preberieme vaše návrhy na zlepšenie, otázky a pripomienky ohľadnom stránky

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Novembra 2007, 16:46

bebekexxx napísal:ahoj, no uz som si to pozrel a tak max dve by sa dali pouzit. myslim ze je nacase aby si si o foteni nieco precital a nie kupoval drahe fotaky ktore nevies pouzit :-) ber to ako radu. Fotka nie je o fotaku ale o fotografovi.
Nastuduj si hlavne ako dosiahnuť ostrosť, čo je to hlbka ostrosti a pod, ako spravne pouzit prioritu clony a uzavierky atd...

Obrázok

napr. na tejto fotke neviem najst ostre asi nič, možno par chlpkov na brušku a kdesi kus lignocelu. Chyba: hlbka ostrosti. Takisto fotit pavuka stiahnuteho "do klbka" nema moc velky vyznam, pokial teda tym nechces prezentovat nieco konkretne. Na nete je kopec blogov o foteni aj portalov. Tak šup šup študovať, nech si nerobiš s tym novym eosom hanbu ;-)
bebe - moja rec , presne tak - ja mam sitny C-740 UZ od olympusu a celkom to ide , nevyuzivan nic automaticke , cisto fotim iba na manualnej ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Novembra 2007, 00:30

PiXeL napísal:to co si napisal beriem , je jasne ze ak mas fotak 2 dni nemozes carovat :D , myslim si ze ak si dokupim objektiv na MACRO, casom ... potom to bude o inom, fotil som vsetko z ruky , ziaden stativ ani dialkova spust :) Fotit viem ale neviem fotit z tym co mam / zatial / , vyckaj casu jak ... sak to poznas :D, inac mozes mi napisat PM ake profily pouzivas pri foteni a aky mas postup ked sa chces podelit o svoje skusenosti a rady. Napisat nauc sa fotit nie je az take tazke. Skus napisat ako na to... pokial ta to ovsem neobtazuje. Mozes mi napisat skusenosti a zazitky pri foteni... Ale slubujem ze si daco nastudujem aj sam a moja iniciativa bude velkaaa.
uf no to sa neda pokryt takto jednym prispevkom, je to pomerne komplexna problematika a jedine ti mozem poradit ak sa spytas na nieco konkretne, lebo ako celok to skutocne vypisovat nemam, tiez som si studoval materialy a este ma caka cela hrba dalsich materialov na prestudovanie.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 3. Novembra 2007, 07:28

ahoj..
Posielal som ti nejake foto mynuli, tyzden no ani neviem ci si ich pozeral. Vsetko som to posielal na rychlo z prace a niektore som asi trochu premiesal s druhymi, ale napriek tomu som nenasiel nic ani v galerke...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 3. Novembra 2007, 10:57

ahoj, veru neprislo nic a pozeral som, teda o nicom inom neviem... co tam boli za fotky?

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 3. Novembra 2007, 13:43

tak to ma mrzi. Bolo tam toho celkom dost a myslim ze celkom vydarene aj napriek tomu ze boli moje prve. Skusim zistit kde bola chyba. Ak by ti to konecne doslo tak daj vediet...

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 3. Novembra 2007, 13:53

sebra napísal:tak to ma mrzi. Bolo tam toho celkom dost a myslim ze celkom vydarene aj napriek tomu ze boli moje prve. Skusim zistit kde bola chyba. Ak by ti to konecne doslo tak daj vediet...
Ahoj,

nejaké fotky od teba (cca 8 mailov) som v schránke videl, možno si to bebekex pomedzi všetky tie semestrálky a písomky nevšimol. Spracovať fotky do väčšej miery ako vybrať fotku týždňa nebol čas, ale časom bude.
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 3. Novembra 2007, 13:59

... tak teraz to tam mate uz dvakrat :lol: ..dufam ze sa budu pacit...

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 4. Novembra 2007, 14:10

PiXeL napísal:bebe dal som ti na FTP nejake moje nove fotecky tak daj vediet ci si si ich uz stiahol ...
Na názor si sa ma síce nepýtal, ale fotky, čo si posielal, som videl, a ak dovolíš, mal by som k nim pár pripomienok.

- Veľa z nich je zle zaostrená. Napr. versicolor alebo nohy od gigasa.
- Minimálna hĺbka ostrosti. Pri málo svetle sa clona otvorí, to je jasné, ale niekedy to treba privrieť, lebo budeš mať ostrý akurát tak koniec zadných nôh (versicolor 2).
- Pohybové rozmazanie. Takmer všetky fotky. Neviem, ako sa ti to pri tých časoch (1/120 s) podarilo, ale keď sa darí, tak sa darí. Aspoň si o niečo opri foťák/ruku, moc to pomáha.

Celkovo sú technicky dobré podľa mňa len versicolor (tú si už do fóra dával), smithi (tá ma ale aj tak moc neoslovila), cyaneo (tá sa mi celkom páči) a apophysis.

Na väčšine fotiek ale vidno optické nedostatky, mne sa také tvorili, keď som sa snažil urobiť si "makro predsádku" z pol centimetra hrubej lupy :-D. Každopádne nová zrkadlovka ti bude robiť o triedu lepšie fotky ako ten hewlett-packard už "od prírody". IMHO je ale blbosť kupovať si makro objektív za 20k, kým sa nezoznámiš s foťákom a nezistíš, načo ho vlastne budeš používať.

Už kitová "lupa", čo som kúpil s Nikonom D40, poskytuje podstatne širšie možnosti aj pri fotení detailov ako ľubovoľný kompakt. Keby som na to mal prostriedky, tak by som určite makro objektív bral, ale určite nie hneď po kúpe foťáku, pripadá mi to ako kúpa silnej športovej motorky, keď máš vodičák na moped...

Technická: ak nemáš nič proti, mohol by si spomínané fotky niekam vyvesiť (alebo to spraviť ja?), aby aj ostatní vedeli, o čom tu točíme a táto debata mala zmysel :-).
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Novembra 2007, 14:34

fotil som to nie z HP ale CANON EOS 400D :)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Novembra 2007, 14:42

PiXeL napísal:fotil som to nie z HP ale CANON EOS 400D :)
1. o to horšie :-)
2. vieš čo su to EXIF data? to je ked na fotku vo win kliknes pravym a das vlastnosti a advacned a tam je kopec informacii na com a s akymi parametrami bola fotka zhotovena a tebe pri tych fotkach pise HP photosmart 720..

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 4. Novembra 2007, 19:12

PiXeL napísal:fotil som to nie z HP ale CANON EOS 400D :)
uh oh, potom netuším, čo si s tým foťákom robil, lebo na zrkadlovku vyzerajú s dovolením hrozne.

A čo potom ten photoshop robí s exif, keď ti to tam vypisuje HP?
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Novembra 2007, 20:56

nechapem preco to bere parametre z HP :D, ale je to blbost preto ze zdrojove fotky su Canon.

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 4. Novembra 2007, 21:01

PiXeL napísal:nechapem preco to bere parametre z HP :D, ale je to blbost preto ze zdrojove fotky su Canon.
"to bude rukama"...
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Novembra 2007, 21:02

thefox napísal:
PiXeL napísal:nechapem preco to bere parametre z HP :D, ale je to blbost preto ze zdrojove fotky su Canon.
"to bude rukama"...
"to bude" ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Novembra 2007, 21:10

podla mna ste tie fotky nepochpili. Kazdy nejako musi zacat nie fotit ale spoznavat fotoaparat, jeho moznosti a funkcie ! Kritizovat ze ake fotky si nafotil a to ze je zrkadlovka a podobne dokaze kazdy. Asi nema cenu fotit pre " VAS" , asi si budem fotit uz len pre svoj archiv ... To ze je fotka nedoostrena v pozadi to moze byt aj zamer , ostrenie moze byt cielene na bod nie na plochu. Nemam macro objektiv ani stativ. Fotim z ruky. Ked si doladim techniku a sposob fotenia az potom to bude o.k. Fotak na to uz mam :)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 4. Novembra 2007, 23:18

Hi

Preco prave ako prvy fotak si kupil taketo drahe monstrum ?
Mozes mat Hasselbad H3D II ked ktomu nemas cit tak nikdy neudelas dobru fotku, to neide len o technike.

A setovym objektivom sa da urobit dobru fotku a aj makro. Ja nikdy nepouzivam stativ, len ked fotim na dlhu uzavierku. Ked sa nechces vaznejsie zaoberatfotografovanim je zbitocne kupit zrkadlovku, su to vyhodene peniaze ked to pouzivas len na pavuky - tak by uplne stacil EVF.
Ja som sa naucil tak ze k fotaku pola prirucka DE, FR a IT a ja hovorim len po ANG.

Obrázok

Obrázok
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 5. Novembra 2007, 00:22

PiXeL napísal:nechapem preco to bere parametre z HP :D, ale je to blbost preto ze zdrojove fotky su Canon.
tak si este posledny krat rypnem :oops: canon ma zobrazovaci pomer stran 3:2 :-) a tieto fotky su 4:3. ale to ja len tak naokraj.

Mozes byt inac rad ze sme ta tu takto rozobrali, iny si za kritiku platia a nasa kritika je konstruktivna si myslim, takze sa na tom mozes vela naucit. ked ti druhi nepovedia ake robis chyby, tak mozes chodit v bludnych kruhoch.

good luck

Obrázok
toto je canonom EOS 400D a odfotil som to z ruky a bez nejaky peripetii okolo, skratka random cvak :-) ... no a dorobil som ten malo vkusny ramik :D ... predne nohy su trochu neostre, je to na plnej automatike ;)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Novembra 2007, 07:41

heh bebe, toto je odfoteny takmer kolmo pavuk , jedna rovina ... ale OK nevadi nafotim novy SET , uz viem ako na to ...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 5. Novembra 2007, 11:34

PiXeL napísal:heh bebe, toto je odfoteny takmer kolmo pavuk , jedna rovina ... ale OK nevadi nafotim novy SET , uz viem ako na to ...
Vidim ze niekto tu neznesie kritiku a za kazdu cenu sa chce s toho vykrutit . Ta foto nie je o nic kolmejsia ako tvoja ty si odfotil zozadu bebe s boku a ta foto je podla mna velmi dobra. Ako si spominal ze niektori fotografi fotia naschval rozmazane oki uznavam a davam ti zapravdu ale v tomto pripade ta tvoja naschval nebola a ak ano neviem co si u chcel povedat. Tu sa jedna o detaily pavukov a nie o umelecke foto na ktorej nic nezistis.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Novembra 2007, 20:28

Hm ... zeby som vyhrabal prvu makro-fotku, co som kedy urobil s mojim Sony asi 15 minut po rozbaleni fotaku bez znalosti ako sa s tym robi na automatike ? :))))))
By sa tu poniektori asi cervenali :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Novembra 2007, 21:35

no hod ju sem ... uz sa tesim ... rad si pozriem pekne veci ..
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Novembra 2007, 07:32

nic proti Matelkovi , ale ... :roll: :roll:

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Novembra 2007, 11:27

ta matelkova fotka je podla mna moc tmava :idea:
ocakaval by som lepsiu foto tyzdna
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Novembra 2007, 11:28

Puks napísal:ta matelkova fotka je podla mna moc tmava :idea:
ocakaval by som lepsiu foto tyzdna
presne tak , sklamalo ma to , uroven fotografie je viac ako slaba, aj ked to nesudim ja , betre to ako aj moj nazor

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 7. Novembra 2007, 11:52

fotka tyzdna funguje tak ze vyberieme najlepsiu z tych co prisli a kedze neprislo nic lepsie... keby sa zapajalo viac ludi su aj lepsie fotky tyzdna


Napísať odpoveď