Brachypelma smithi

Ak ste začiatočník a chcete sa pýtať na základné veci, pýtajte sa práve tu

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Tarantula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Augusta 2006, 16:00
Brachypelma smithi

Príspevok od užívateľa Tarantula » 19. Augusta 2006, 16:09

Ahojte,som začiatočník v chove vtáčkarov.Mám približne 3 cm Brachypelmu Smithi a potrebujem poradiť čo sa týka jej chovu.Kedy ju mám kŕmiť?Čím všetkým ju môžem krmiť?Aké je pre ňu vhodné terárium?Čo ohľadom zvliekania?Príjmem každú dobrú radu o Brachypelme Smithi.Už vopred vám ďakujem.
I love spiders!!!

Tarantula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19. Augusta 2006, 16:00

Príspevok od užívateľa Tarantula » 19. Augusta 2006, 16:16

A mám ešte dve otázočky:Ako zistím,že sa moja Smithka ide zvliekať?Aké opatrenia mám urobiť pre jej pokojné zvliekanie.
Viem na tejto stránke je o tom článok,ale moc som mu nepochopila.Ďakujem.
I love spiders!!!

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 19. Augusta 2006, 16:27

očernie, udržuj vlkosť a teplotu

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 19. Augusta 2006, 16:28

cim lepcie teplo, kolo 25-28 stupnov, dobru vlhkost a taky maly pavucik by nemal mat problem so zvlekom. zvliekat sa ide vtedy ked ti par dni nexce jest a stmavne...to uvidis casom, len tam u neho v terarku nenechavaj dlho zivu potravu kym sa nenaucis kedy sa pavuk zvliekava..ja som tiez zaciatocnik a preto zatial male pavuky krmim nastrihanymi cervami a viem ze tie pavukom neublizia 8)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Augusta 2006, 16:31

malo5 napísal:pozri si na stránke
:D Na stranke mas myslim si velmi dobre clanky kde najdes tvoje odpovede... pozri vizitku B. smithi a podobne.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Augusta 2006, 16:32

Tarantula napísal:A mám ešte dve otázočky:Ako zistím,že sa moja Smithka ide zvliekať?Aké opatrenia mám urobiť pre jej pokojné zvliekanie.
Viem na tejto stránke je o tom článok,ale moc som mu nepochopila.Ďakujem.
Ahoj budem rad ak mi napises co konretne si nepochopila? Ako napisal Griwe co je velmi dobra rada pre teba... zatial podavaj zabitu potravu - mucne cervy, cvrcky dostanes ich v kazdom dobrom chovprodukte celorocne (cital som tvoj prispevok na arachnomanii). B. smithi toho vydzi podla mna dost vela aj horsie podmienky, ktoré jej mnohi zacinajuci pripravia. Teplota staci aj izbova 24 stupnov. S vlhkostou to moc neprehanaj uplne postacuje 65 percent.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 19. Augusta 2006, 16:42, upravené celkom 2 krát.

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 19. Augusta 2006, 16:35

Sceptic napísal:
malo5 napísal:pozri si na stránke
:D Na stranke mas myslim si velmi dobre clanky kde najdes tvoje odpovede... pozri vizitku B. smithi a podobne.
aj podla mňa je stranka super a napisal som nech si pozie na stranke, šak všetko na čo sa pýtala je aj zvliekanie

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 19. Augusta 2006, 16:56

tak ako pisali ostatny , len to neprehanaj s opaterov ... aby nebola stale v strese ....

PS : a k tym clankom .... lepsie to ani nemoze byt :wink:

Leon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Septembra 2006, 16:38
Kontaktovať užívateľa:
Leon

Príspevok od užívateľa Leon » 24. Septembra 2006, 12:09

Zdarte. Mal by som zaujem o kupu Brachypelma smithi. Som zaciatocnik a doma mam len Pterinochilus murinus, chcel by som pavukla ktory sa da zobrat aj do ruk bez toho aby som riskoval ze utecie :wink: Dal by sa odobrat aj na dobierku? Ak ma niekto ponuku kontaktujte ma prosim na Leon@inmail.sk Som z TT Diki :)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 24. Septembra 2006, 12:36

:) Na zaciatocnika si si vybral ako prveho vtackara dost nevhodneho pre zaciatocnikov :) Smithi je krasny vtackar jeden s mojich oblubencov. Ale zalezi od povahy pavuka, ked ho zobers na ruku moze a nemusi ta kusnut aj ked by to malbyt kludas :) Utiect ti asi neutecie ak si dost opatrny a pozorny :)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 26. Septembra 2006, 23:24

už sa asi dost opakujem ale pavuky su zvierata urcene skor pre pozorovanie ako na ruku. Smithi je dobry pavuk pre zaciatocnikov, coskoro pridame inzerciu aj sem takze sa budes moct dohodnut na kupe priamo tu.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Septembra 2006, 08:01

suhlasim s branom .. ale aj nie ... zo zaciatku som pavuky braval na ruky , ale potom som zacal kupovat viac jedovate druhy ... ale aj kludny druh moze "sklamat" ...

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 1. Marca 2008, 22:37

mam tiez 4.zvlekovu smithinku. . . existuje nejaky spôsob ako zistim bez vlhkomeru vlhkost co ma v skatulke??

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Marca 2008, 10:01

AAA napísal:mam tiez 4.zvlekovu smithinku. . . existuje nejaky spôsob ako zistim bez vlhkomeru vlhkost co ma v skatulke??
Neviem, ja som taketo veci v zivote neriesil hlavne u B. smithi, ktora nemusi mat nejaku extra vlhkost. Pol substratu vlhci pol nie to je vsetko. Ked sa ti "decentne" zarosia steny krabicky mas to v pohode.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 2. Marca 2008, 10:05

diky moc . . takze si myslis ze je asi aj zbitocne kupovat pre nu vlhkomer a teplomer? zaobide sa aj bez toho nie?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 2. Marca 2008, 10:09

AAA napísal:diky moc . . takze si myslis ze je asi aj zbitocne kupovat pre nu vlhkomer a teplomer? zaobide sa aj bez toho nie?
Osobne mam len digitalny teplomer s cidlom. B. smithi nie je podla mna taka narocna a nevyzaduje si extra podmienky na meranie vlhkosti.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 14. Marca 2008, 10:17

caute . . mam taku otazocku. moja smithinka je v 4.zvleku (cize je este dost mala) a uz 8 dni odmieta predkladanu popotravu (pre istotu jej tych cvrckou vzdy trochu znehybnim ) . . . je mozne ze sa tak dlho pripravuje na zvlek? viem ze u vecsich pavukov to je bezne taketo obdobia hladoviek a aj odmietanie pred zvlekom . . ale co sa tyka takych drobcou je to v pohode alebo sa mam zacat obavat ze nieco robim zle .( trosku moc som jej vlhcil :oops: ale uz jej nepremacam)

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 14. Marca 2008, 10:22

AAA napísal:caute . . mam taku otazocku. moja smithinka je v 4.zvleku (cize je este dost mala) a uz 8 dni odmieta predkladanu popotravu (pre istotu jej tych cvrckou vzdy trochu znehybnim ) . . . je mozne ze sa tak dlho pripravuje na zvlek? viem ze u vecsich pavukov to je bezne taketo obdobia hladoviek a aj odmietanie pred zvlekom . . ale co sa tyka takych drobcou je to v pohode alebo sa mam zacat obavat ze nieco robim zle .( trosku moc som jej vlhcil :oops: ale uz jej nepremacam)
od druheho zvleku krmim vsetky pavuky raz za dva tyzdne a nikdy som s tym nemal problem, obcas sa stane ze potravu nedostanu aj dlhsie, pavuky maju pomaly metabolizmus

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 14. Marca 2008, 10:24

ja som myslel ze mlade ked su vo vyvoji a aj zvleky maju castejsie ako starsie potrebuju aj castejsie respektive viac jest . . . ok dakujem . . . asi sa zbytocne stresujem.

Užívateľov profilový obrázok
frcatko
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 25. Septembra 2007, 10:51
Bydlisko: Kremnica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa frcatko » 14. Marca 2008, 10:28

ak chces aby ti rychlo rastli a zvliekali sa mozes skusit prekrmovat, ale pavuk nemusi predkladanu potravu zobrat, myslim ze 8 dni je normal, mne boehmei v tretom zvleku nechcel zrat tri tyzdne..

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 14. Marca 2008, 10:39

AAA napísal:caute . . mam taku otazocku. moja smithinka je v 4.zvleku (cize je este dost mala) a uz 8 dni odmieta predkladanu popotravu (pre istotu jej tych cvrckou vzdy trochu znehybnim ) . . . je mozne ze sa tak dlho pripravuje na zvlek? viem ze u vecsich pavukov to je bezne taketo obdobia hladoviek a aj odmietanie pred zvlekom . . ale co sa tyka takych drobcou je to v pohode alebo sa mam zacat obavat ze nieco robim zle .( trosku moc som jej vlhcil :oops: ale uz jej nepremacam)
Nič sa nedeje, pravdepodobne ide do zvleku. Sleduj veľkosť bruška a či tmavne. Ak si si nie istý, tak predkladaj len zabitú (rozpolenú) potravu. Osem dní je nič, ak drží hladovku určite sa rozpapká, ak sa ide zvliekať (čo je pravdepodobnejšie), kontroluj vlhkosť - poprípade ju trochu zvýš(nepremáčaj :lol:) a čakaj...

Časom získaš potrebný odhad...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

girl_of_sun
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 10:24

Príspevok od užívateľa girl_of_sun » 26. Marca 2008, 18:00

Ludia mam problem s mojou smithinou... nechce prijmat potravu.. neviem presny den kedy sa zvliekla lebo bola dost dlhy cas v kose a potom vysla od toho preslo uz asi 5 dni.. a stale nic dala som jej mucnych.. jedneho som usmrtila o toho nejakyla zaujem a potom som jej dala aj ziveho... za dobu co ju mam a to su 2 mesiace zrala iba raz a to iba jedneho kostneho cerva.. tak mam obavy ze sa s nej stane "anorekticka" ne ze mi skape od hladu

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 3. Mája 2008, 18:08

Ja mám teraz radosť lebo sa mi ide zvliekať B.smithi ... mám podozenie že mám samca..ale krásne to je vidno má úplne čierny abdoment ..už sa mi raz zvlekal..ale vtedy som nebola doma tak dúfam že ho teraz vymáknem. ... :roll:

Domca1129

Príspevok od užívateľa Domca1129 » 29. Októbra 2009, 14:34

Zdravím, mám B. Smithi 6zv. kúpila som ju 14.8.09 (v tedy mala / mal 5zv.) chovateľ od ktorého ju mám mi povedal, že ju mám mať zatiaľ v krabičke tak tam aj bola, ako substrát mala rašelinu, pravidelne som jej vlhčila a po čase sa v substráte začalo objavovať niečo malé biele, vyzeralo to ako piesok, niektoré čiastočky boli aj ako malé kamienky. Po zvleku som ju dala do akvária (prerobené pre pavúka) ako substrát má tiež rašelinu a zase sa tam to biele objavilo, pls neviete čo to je a či to vadí pavúkovi? Na ňom to nie je a nevadí mu byť na substráte.
Tu je foto:
http://img202.imageshack.us/img202/5457/p1040393.jpg
Inak susbstrát v akváriu som mu ešte nemenila a má ho v tzv. guličkách, to sú výkali alebo čo?

A ako často meníte pavúkom substrát a ako? Ja svojho pavúka neberiem na ruky, nebojím sa jeho ale je dáky plachý a bojím sa, že by mi ušiel :(

Ešte sa chcem spýtať, kedy začne pavúk robiť pavučiny. Bratranec mal 3zv. B. Smithi a robila mu pavučiny a moja spravila prvýkrát malú pavučinu pri poslednom kŕmení, ale už aj tá je fuč.

Pardon, že to sem píšem ale nenašla som na nete odpovede na také "primitívne" otázky :oops:
Naposledy upravil/-a Domca1129 v 29. Októbra 2009, 14:42, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Októbra 2009, 14:41

je to plesen, ostatne otazky su zodpovedane na fore. Treba hladat, ale tak, ze si budes citat cele topicky ....

Odporucam raselinu miesat s lignocelom a menej vlhcit. Smitka je z Mexika ...,


Taktiez odporucam pavuka nebrat na ruku. Je to pre neho stres.

Viac detailov ked tak SS.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď