Diskusné FÓRUM o vtáčkaroch

fórum venované chovateľom vtáčkarov a iných zastupiteľov triedy Arachnida
Aktuálny čas je Ned Aug 20, 2017 12:19 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Potrebujem identifikovať pavúka
PoslaťNapísal: Ned Dec 25, 2011 4:06 pm 

Dakujem za každé info

Prílohy:
CIMG1012.JPG [863.48 KiB]
182 krát
CIMG1010.JPG [523.64 KiB]
182 krát
CIMG1008.JPG [798.85 KiB]
182 krát
CIMG1006.JPG [718.67 KiB]
182 krát
CIMG1005.JPG [813.18 KiB]
182 krát
Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Dec 25, 2011 6:31 pm 
Obrázok užívateľa

fotky su dost nekvalitne ale na 80 % poviem ze to je Grammostola . ( mozno rosea si myslim ale nepoviem na 100 % )

Go HARD or Go HOME !

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Dec 25, 2011 6:48 pm 

lepšie sa nedala odfotit neviem nič o tychto pavukoch dostal som ho ako darček, neviem ako sa správaju či sú agresívne a jedovate, každé info pomôže dakujem.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Dec 25, 2011 6:54 pm 
skúsený chovateľ
Obrázok užívateľa

je to grammostola rosea...citaj forum a stranku

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Dec 25, 2011 10:11 pm 
Obrázok užívateľa

vyzera ako Grammostola rosea, prečítaj si tu podmienky chovu.....

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Dec 31, 2011 12:08 am 
Obrázok užívateľa

inak nechapem ako moze niekto donies pavuka domov ( nemyslim napr. postrazit niekomu ) ale kupit v obchode ( co je vacsinou dost nespolahlive v nasich slovenskych chovproduktoch lebo ani sami oni nevedia co predavaju dakedy co mali v kauflande u nas petcenter tak najskor tam bol BRACHYLES VEGANS :D a potom pri tescu Brachopealma .atd. vela ludi sa s tim v chovakoch stretlo :) ) a nevedet ani co si domov donies. myslim ze na par minut sadnut ku pc a pozret ponuky pripadne na forach odozvy na konkretnych predavajucich by nezaskodilo ( Lukas a Tomas Rehorovci su na 1000000 % spolahlivy pri odbere pavukov pre mna a pre dost ludi z tejto stranky myslim :) ) a potooomm xxx tem na lasiodore ze identifikujte mi pavuka ......
ako nic v zlom ale ,,,....

Go HARD or Go HOME !

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Dec 31, 2011 1:22 am 
Moderátor
Obrázok užívateľa

Denis...ale nie každý pozná takéto fóra :-D ...nie každý si kukne nejakú inzerciu...ak vidí v chovprodukte zviera a chce ho, tak to kúpi :-P ...v KE v chováči predávajú nejakú Lasiodoru pod názvom P.platus, pretože im to pod týmto názvom niekto predal :? ....keby som ja nestretol na intráku cvaba, tak by som od neho nikdy (aspoň myslím) nekúpil pavúka, dovtedy som o stránke lasiodora.sk ani netušil...a myslím, že by som s chovom pavúkov ani nezačal :-P

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Dec 31, 2011 1:46 pm 
skúsený chovateľ
Obrázok užívateľa

radsej 100 tem "co je to za pavuka" ako 100 tem "preco mi pavuk nezerie"

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Uto Jún 12, 2012 3:29 pm 

sharky píše:
inak nechapem ako moze niekto donies pavuka domov ( nemyslim napr. postrazit niekomu ) ale kupit v obchode ( co je vacsinou dost nespolahlive v nasich slovenskych chovproduktoch lebo ani sami oni nevedia co predavaju dakedy co mali v kauflande u nas petcenter tak najskor tam bol BRACHYLES VEGANS :D a potom pri tescu Brachopealma .atd. vela ludi sa s tim v chovakoch stretlo :) ) a nevedet ani co si domov donies. myslim ze na par minut sadnut ku pc a pozret ponuky pripadne na forach odozvy na konkretnych predavajucich by nezaskodilo ( Lukas a Tomas Rehorovci su na 1000000 % spolahlivy pri odbere pavukov pre mna a pre dost ludi z tejto stranky myslim :) ) a potooomm xxx tem na lasiodore ze identifikujte mi pavuka ......
ako nic v zlom ale ,,,....

začínal jsem s pavoukem ze zverimexu...

Obrázok

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Uto Jún 12, 2012 5:07 pm 
Obrázok užívateľa

lenze predpokladam ze ty sa tomu venujes a aj si si nieco o tom precital ked nie pred kupou aspon po kupe pavuka :) sak pozri kam si to dotiahol :))
Obrázok

Go HARD or Go HOME !

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Uto Jún 12, 2012 5:50 pm 
Moderátor
Obrázok užívateľa

Denis...mnoho ľudí ale ani netuší, že fóra ohľadom tohto kútika teraristiky existujú...keby som ja náhodou nestretol cvaba a od neho sa nenaučil základy anepovedal by mi o tejto stránke, tak neviem, neviem.....aj keď...kto hľadá, nájde :-P

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Júl 28, 2012 2:16 pm 

Ahojte, predvčerom som dostala vtáčkara. Nikdy som sa o pavúkovce nezaujímala, miestami som sa ich možno aj bála. Chovám skôr hlodavce a malé plazy. Zaujímalo by ma aký je to druh, aby som mu vedela zabezpečiť čo najlepšie podmienky na život, za tie dva dni čo ho pozorujem sa nestačím diviť aké sú to krásne a elegantné tvory :) Fotka je dosť nekvalitná, ale dúfam že dobre poslúži. Mohli by ste mi po prípade povedať ako je starý, resp. v koľkom môže byť zvleku. Pohlavie sa budem snažiť určiť až sa poprvý krát zvlečie v novom prostredí.

Obrázok

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Júl 28, 2012 2:50 pm 
Moderátor
Obrázok užívateľa

ide o Nhandu chromatus....aký je starý alebo v koľkatom zvleku je, to Ti nepovie nikto :-P..iba predávajúci (možno..)

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Júl 28, 2012 11:56 pm 
Obrázok užívateľa

mozno by sa aspon odhadnut dalo :) kolko ma v tele ? ( telo sa rata chelicery - snovovacie bradavky )

Go HARD or Go HOME !

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Júl 29, 2012 9:13 am 
Moderátor
Obrázok užívateľa

sharky píše:
mozno by sa aspon odhadnut dalo :) kolko ma v tele ? ( telo sa rata chelicery - snovovacie bradavky )

to je také odhadovanie...poďme na jahody :-D..pavúk mohol na každý zvlek mať iný nárast (raz väčší, raz menší..) ...pavúk mohol rásť giganticky rýchlo alebo naopak, strašne pomaly....

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Júl 29, 2012 7:44 pm 

sharky píše:

Mám geniculatu, od 1sv, má v těle 4 cm, má za sebou 15tý svlek, a mám jí 6let, kolik by si odhadl ty podle 4cm?

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Ned Júl 29, 2012 8:19 pm 
Moderátor
Obrázok užívateľa

už som to tu písal mnohokrát...ale....mal som drobce L.parahybana...a rástli rozlične (podmienky mali rovnaké- rovnaká vlhkosť, teplota, množstvo potravy, rovnaká potrava (i keď..nie je cvrček ako cvrček :-P )) ...jedna za určitý čas dosiahla ôsmy zvlek a druhá za ten istý čas siedmy...dokonca sa tá druhá do siedmeho zvleku zvliekla neskôr ako prvá do ôsmeho....ALE......8 zvleková mala v tele asi 3-3,5cm a sedem zvleková niečo cez 4cm :-) ....

...tie centimetre si nepamätám úplne presne..len viem, že bol medzi nimi dosť rozdiel....a menej zvleková bola väčšia :-) ...

....takže...ešte niekto si trúfne podľa zvleku určovať vek???? .../ pri niektorých druhoch sa dá podľa sfarbovania sa, určiť zvlek (cca) ..ale nie vek...)...B.emilia rastie pomali, sakra pomali....ale mne dávala zvleky (6. - 13.zv.) :arrow: 27.10.'10 -> 11.11.'10 -> 17.12.'10 -> 06.02.'11 -> 24.04.'11 -> 27.10.'11 -> 22.12.'11 -> 08.03.'12 ...čo je myslím si, dosť rýchly rast :-D

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Pia Sep 21, 2012 9:01 pm 
Obrázok užívateľa

Ahojte.Chcel by som sa ubezpečiť či je to podľa bývalého majiteľa skutočne G. Pulchra.
Obrázok

Obrázok

samice
ponúknite

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Pia Sep 21, 2012 10:47 pm 

Može to byť G. pulchra a tak isto aj nemusí... Takto poďla fotky ti to na 100 percent nik neurčí :( Počkaj na zvlek a kvalitne odfoť spermateku :idea:

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Pia Sep 21, 2012 11:57 pm 
Administrátor stránky
Obrázok užívateľa

Podla fotografie to nikto neurci. Podla zvlecky, mozno. Pod menom G. pulchra sa predavalo vsetko co bolo cierne. Hodil som jednym okom do Platnicka a na podobny zoznam literatury. Vyzera to tak, ze nie su ziadne nove referencie lebo k Schmidtovi sa staviam skepticky. Zajtra to pozriem a napisem do prislusnej temy.

Grammostola spp. ma zvacsa spermateky velmi podobne cize ako voditko na uspesne urcenie druhu to nestaci. Dole uvedena praca pekne poukazuje na fakt, ze dokonca jeden druh v tomto pripade Grammostola mollicoma ma spermateky a bulby velkostne rozdielne.

Kód:
Perez-Miles, F. Variacion relativa de caracteres somaticos y genitales en Grammostola mollicoma. (Araneae, Theraphosidae). J. Arachnol., 17:263-274

Podla tej foto. to moze byt kludne Grammostola "formosa" co sa tu predavala.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Sep 22, 2012 3:01 pm 
Obrázok užívateľa

Momentálne by mala byť asi v 9. zv. tak ked sa zvlečie tak sa pokúsim odfotiť. A chcel by som sa spýtať či náhodou nie je nejaký iný spôsob ako ju určiť okrem spermatéky ktorá to aj tak nepotvrdí na 100%?

samice
ponúknite

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Sob Sep 22, 2012 6:33 pm 
Administrátor stránky
Obrázok užívateľa

Kaco píše:
Momentálne by mala byť asi v 9. zv. tak ked sa zvlečie tak sa pokúsim odfotiť. A chcel by som sa spýtať či náhodou nie je nejaký iný spôsob ako ju určiť okrem spermatéky ktorá to aj tak nepotvrdí na 100%?

viewtopic.php?p=43828#p43828

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Pon Sep 24, 2012 9:52 pm 
Obrázok užívateľa

hm co ja viem nechcem robit unahlene zavery ale pulchry co ma moj ujo boli v nizzsich zvlekoch uz uplne cierne ...ale kto vie co vsetko sa teraz predava.

Go HARD or Go HOME !

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Uto Sep 25, 2012 6:38 pm 
Administrátor stránky
Obrázok užívateľa

sharky potrebujem identifikovat pavuka aky to je druh? :) :

Obrázok

Obrázok

Niektore druhy su na seba velmi podobne a povrchne urcovanie na zaklade sfarbenia vedie ku krizeniu. Na obrazku mas Cyriocosmus sellatus a Cyriocosmus sp. Rio Nanay.

Odpoveď s citáciou  
PoslaťNapísal: Uto Sep 25, 2012 8:25 pm 
skúsený chovateľ
Obrázok užívateľa

ja mam daco lepsie :wink:
Obrázok
kto vie co je toto? (fabo ty ticho!!! :wink: )
a aby to bolo zaujimavejsie kto mi do posty napise spravnu odpoved a bude 3 v poradi vyhra odo mna nejakeho pavuka (i postovne pojde na mna :wink: )

Odpoveď s citáciou  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 41 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia